Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Výlet 9. třídy

Dne 2.6.2023 se žáci 9. třídy (17 žáků a dva pedagogové) zúčastnili třídního výletu do Ostravy Vítkovic do Jump Parku. Vlakem jsme se přemístili do Ostravy a pak šli pěšky do areálu. Poté byl v Ostravě asi dvouhodinový rozchod, který žáci využili k občerstvení či nákupům.

Autor: Jiří Klouda Publikováno 28. 6. 2023 13:29

Zbojnická hledačka na Hukvaldech

Žáci 2. a 3. třídy si užili svůj třídní výlet s interaktivní hrou Zbojnická hledačka a návštěvou hájenky. Hned po příjezdu k hradní bráně se obě třídy rozdělily, aby se ve svém programu vystřídaly.

Autor: Leona Píchová Publikováno 27. 6. 2023 20:29

Návštěva golfového hřiště Golf resort Ostravice

Dne 22.6.2023 žáci 9. třídy Základní školy Karla Svolinského navštívili golfové hřiště v resortu Ostravice. Byli seznámeni se základy hry a na třech stanovištích s jednotlivými disciplínami si je prakticky vyzkoušeli. Nakonec měli i možnost chutného občerstvení, které hradil golfový klub.

Autor: Jiří Klouda Publikováno 27. 6. 2023 11:46

Výstava výtvarných prací žáků naší školy

V měsíci červnu proběhla v Galerii Karla Svolinského výstava výtvarných prací žáků  naší školy od 1. po 9. třídu. Děti, rodiče i veřejnost si mohli prohlédnout plošné i prostorové práce, které byly vytvořeny v letošním školním roce.

Autor: Petra Mertová Publikováno 27. 6. 2023 11:37

Vlastivědně-přírodovědný výlet čtvrtých tříd

Ve čtvrtek 22. června 2023 se žáci 4.A a 4.B sešli brzy ráno na nádraží v Kunčicích pod Ondřejníkem. Těšili se na společný výlet vlakem do Chotěbuzi. Vlak si děti odhlasovaly, na rozdíl od auta nebo autobusu je pro ně takový způsob cestování vzácnost.

Autor: I. Hrubišová, R. Strnadlová, K. Gajdzioková Publikováno 26. 6. 2023 15:23

Školní výlet 8.A a 8.B

Ve středu 21.6. vyrazili žáci 8.A a 8.B společně na pochod z Kunčic pod Ondřejníkem do Trojanovic a dál na Radhošť. Během náročného výšlapu si mnozí sáhli na dno svých sil, ale nakonec krizi statečně překonali a všichni úspěšně dorazili na vrchol.

Autor: Denisa Magdoňová, Petra Švrčková Publikováno 23. 6. 2023 15:58

Školní výlet třídy 5.A

Ve středu 7. června se skupina 15 páťáků vydala pěšky z Kunčic pod Ondřejníkem do Trojanovic. Jejich cílem bylo lanové centrum Tarzanie. Předpověď počasí nebyla nejlepší, ale nic je nemohlo od jejich úmyslu odradit. Délka pěší trasy byla 6,5 kilometrů.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 19. 6. 2023 12:14

Výtvarný úspěch žákyně třídy 1.A

Společně s dětmi první třídy jsme se zapojili do 1. ročníku výtvarné soutěže Planetária Ostrava. Téma soutěže – Vesmír plný života – bylo pro děti velkou, téměř neznámou, výzvou a žáci tvořili výtvarná dílka s nesmírným nadšením.

Autor: Eva Halatová Publikováno 19. 6. 2023 7:01

Pasování malých čtenářů

V pondělí 5. 6. proběhla v místní knihovně akce Pasování čtenářů. Jde o slavnostní rituál, kdy žáky první třídy, kteří se už naučili číst, pasuje král Ota I. mezi čtenáře. Každý žák musí odsouhlasit slib, že se bude vždy o knihy vzorně starat a bude se snažit být pozorným čtenářem.

Autor: Blanka Baňková Publikováno 16. 6. 2023 21:32

Den dětí s doubledeckerem

Jak to všechno začalo? Pan Jan Bílý, který pracuje v Ostravském dopravním podniku, nabídl škole krásný sponzorský dar – jízdu doubledeckerem.

Autor: Blanka Baňková, Denisa Magdoňová Publikováno 15. 6. 2023 9:06