Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Divadélko pro školy opět u nás

V úterý 6. února k nám z Hradce Králové zavítali herci Divadélka pro školy. V Galerii Karla Svolinského sehráli dvě představení. Žáci od první do čtvrté třídy zhlédli společně Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná a náramně se přitom pobavili.

Autor: Denisa Magdoňová Publikováno 20. 2. 2024 9:42

Patříme mezi nejúspěšnější při přijímačkách v okrese F-M

Autor: Kateřina Bumbalíková Publikováno 9. 2. 2024 15:53

Kandidáti na Adopci v ZOO Ostrava

Na podzim roku 2023 nás pan místostarosta Tryščuk požádal, abychom se podíleli na výběru živočicha z Ostravské ZOO, kterému chce obec věnovat sponzorský dar.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 10. 1. 2024 11:06

Kosmický zážitkový stan

V týdnu  před Vánoci  se žáci  mohli zúčastnit programu zaměřeného na vesmír. Program trval dva dny a postupně jím prošly všechny ročníky naší školy. Programy byly dva, přizpůsobené  různému věku dětí. Děti si zahrály kosmické hry, pro mladší žáky byly připraveny k zapůjčení vesmírně puzzle.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 8. 1. 2024 11:17

Vánoční koncert ZŠ a MŠ

V místním kostele sv. Máří Magdalény proběhl dne 19. 12. školní Vánoční koncert. Vystupovaly zde děti MŠ, žáci 1. stupně ZŠ navštěvující školní pěvecký kroužek pod vedením p. uč. B. Baňkové a žáci 1. a 2. stupně pod vedením p. uč. M. Kahánkové.

Autor: Blanka Baňková Publikováno 22. 12. 2023 17:18

Pastýřská hra v podání žáků 7. třídy

Po delší odmlce nacvičili žáci 7. třídy úryvek z pastýřské hry doprovázené koledami z nedalekého Hrozenkova. Příběh pojednává o narození Ježíše Krista, jak si ho upravili naši předkové na Valašsku. V představení se kromě pastýřů vedených Bačou (V. Mazochová), Mičulou (D. Fajkusová) a Vaculou (K.

Autor: Marie Kahánková, Hana Kubešová Publikováno 22. 12. 2023 12:35

Adventní předčítání v 1. třídě

Od 1. prosince se prvňáčci mohli přesvědčit, že čekání na Vánoce není jen dobou příprav a nakupování, ale také zklidnění a naslouchání.

Autor: Ivona Hrubišová Publikováno 20. 12. 2023 13:27

PF 2024

Publikováno 20. 12. 2023 8:31

Souzníme se Souzněním

Mezinárodní festival Souznění se koná každoročně v adventním období před Vánocemi na několika místech Moravskoslezského kraje. Je to přehlídka umění s adventní a vánoční tématikou. Jde o různé hudebními žánry, umělecká řemesla i gastronomii.

Autor: Blanka Baňková Publikováno 19. 12. 2023 7:13

Bobřík informatiky 2023

V průběhu listopadu se naše škola zapojila do celostátní soutěže Bobřík informatiky. Jednalo se již o 16. ročník.

Autor: Lenka Golová Publikováno 12. 12. 2023 10:22