Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Den s civilní obranou

Ve středu 27. 9. se na naší škole uskutečnil již tradiční Den s civilní obranou (Den s CO). Počasí nám tentokrát nádherně vyšlo, už od rána se na nás usmívalo sluníčko a teploty připomínaly spíše léto než podzim.

Autor: Petra Švrčková, Denisa Magdoňová Publikováno 2. 10. 2023 11:32

Větrný den s TERIBEARem

Prvňáčci se letos poprvé zapojili do tradičního charitativního happeningu Hýbejte se s TERIBEARem aneb PRIMA POHYB S MEDVĚDEM nadace Terezy Maxové dětem. Ta za každou zapojenou třídu dostane od sponzorů jednorázový příspěvek 500 Kč.

Autor: Ivona Hrubišová, Kateřina Gajdzioková Publikováno 27. 9. 2023 12:52

Adaptační pobyt žáků 6. ročníku

V prvním zářijovém týdnu proběhl adaptační pobyt žáků 6. ročníku, v letošním roce byl organizován v prostorách školy a v blízkém okolí. Ve čtvrtek 7. 9. 2023 se setkali žáci s třemi zkušenými lektory z organizace Za obzor z Kopřivnice.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 19. 9. 2023 9:45

STOPA

V úterý 12. září 2023 jsme s třídou 9.B navštívili interaktivní výstavu ve Frenštátě p. R. o metodách kriminalistiky s názvem STOPA. V městském kulturním středisku jsme pátrali po pachateli vraždy.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 14. 9. 2023 12:16

Výtvarka venku

I třeťáky sluníčko zlákalo ke kreslení v přírodě. Vybavili se podložkou na sezení v trávě, podložkou pod výkres, kreslicími potřebami, dostatkem tekutin, dobrou náladou a vyrazili na nedalekou louku kreslit  okolní přírodu.

Autor: Leona Píchová, Andrea Stašicová Publikováno 13. 9. 2023 13:05

Výtvarka v plenéru

V prvním zářijovém týdnu jsme využili slunného počasí a vyrazili do plenéru. Nemuseli jsme šlapat daleko, protože poloha školy pod Skalkou nabízí možnosti krásných výhledů už pár stovek metrů od budovy.

Autor: Petra Mertová Publikováno 8. 9. 2023 12:51

Hola, hola, škola na nás zavolala…

V pondělí 4. 9. 2023 proběhlo v Galerii Karla Svolinského naší základní školy slavnostní zahájení školního roku 2023/2024 pro 21 žáků prvního ročníku. Prvňáčky i jejich rodiče a prarodiče přivítala paní ředitelka Mgr. Kateřina Bumbalíková, paní učitelky a paní vychovatelky.

Autor: Ivona Hrubišová Publikováno 8. 9. 2023 12:44

Graffiti ve výtvarné učebně

Během druhého pololetí školního roku postupně vznikalo nástěnné graffiti v učebně VV v naší škole. Autorka Patricie Ema Kadúchová ze 7.A prvně vytvářela několik návrhů, které se lišily nejen druhem písma, ale i barevností. Slovo bylo jasné od začátku: ART (umění).

Autor: Petra Mertová Publikováno 30. 6. 2023 17:19

Školní výlet 1.A a 1.B – Pohádkový les

Dne 21.6. jsme společně obě první třídy vyrazily autobusem do Rožnova p. R. Zavítali jsme do Valašského muzea v přírodě, kde se děti seznámily s řemesly a životem našich předků. Poté jsme navštívili Camping, kde byl pro děti nachystán program a oběd.

Autor: Eva Halatová Publikováno 30. 6. 2023 14:12

Přání na prázdniny