Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Deváťáci v Praze

Deváťáci v PrazeVe středu 12. června v šest hodin ráno se žáci 9.A vydali na třídenní výlet vlakem z Kunčic do Ostravy, odkud pokračovali dál, až na Hlavní nádraží v Praze. Cesta byla poměrně dlouhá, ale žáci se ve vlaku dobře bavili. Po ubytování navštívili Národní technické muzeum, kde viděli spoustu zajímavých exponátů, jako např. historická kola, motorky, auta, lokomotivu, ale třeba i vývoj domácích spotřebičů nebo pomůcek pro zkoumání vesmíru a měření času. Po prohlídce rozlehlého muzea pokračoval jejich výlet návštěvou Muzea iluzí. První den v Praze také náhodou potkali hlavního kytaristu ze skupiny The Offspring Kevina Wassermana.

Druhý den ráno si pochutnali na výborné snídani a vydali se prozkoumat Katedrálu sv. Víta a Pražský hrad, který se nacházel přímo nad jejich ubytováním. Odtud vedly jejich kroky do Zlaté uličky, kde je zastihla dešťová přeháňka. Metrem se přesunuli na Václavské náměstí a v rámci rozchodu se rozeběhli do různých obchodů a restaurací. Kolem jedné skupinky pak prošel herec Bob Klepl. Večer se všichni převlékli do slavnostního oblečení, protože je čekala návštěva Divadla na Vinohradech. Tam zhlédli komedii G. B. Shawa „Člověk nikdy neví“, ve které účinkoval mj. známý herec Václav Vydra. Představení se deváťákům líbilo a bylo příjemným kulturním zpestřením.

V pátek ráno si žáci prošli s panem průvodcem Národní divadlo od základních kamenů až k terase, z níž byl nádherný výhled na celou Prahu. I krásné interiéry divadla je velice zaujaly. Zpátky do Kunčic dorazili v pořádku a bez ztrát vlakem okolo páté hodiny odpoledne. I přes mírné komplikace s dopravou se deváťákům jejich poslední výlet na základní škole vydařil a všichni si ho užili, jak jen to šlo.