Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Velká školní módní show otevřela dveře kreativitě a stylu

Velká školní módní show otevřela dveře kreativitě a styluZářivé barvy, odvážné vzory a neotřelé nápady zaplnily Galerii Karla Svolinského, kde se v pátek 7. 6. 2024 konala očekávaná Velká módní show plná otevřenosti novým možnostem v oblasti módy i zdůrazněním osobité jedinečnosti. Žáci na svých výtvorech pracovali několik měsíců a bylo úžasné vidět, jak se jejich nápady proměnily ve skutečné modely.

Samotná přehlídka přilákala velké množství rodičů. Kolekce se nesly v duchu recyklace a udržitelnosti, což odráží rostoucí trend ekologické módy. Někteří studenti použili staré kousky oblečení a přetvořili je na nové modely, zatímco jiní experimentovali s alternativními materiály, jako jsou igelitové sáčky, plastové láhve nebo víčka od nápojů.

Kromě našich žáků se zapojily i absolventky naší školy – Kristýna Motyková a Monika Zbořilová pomohly s účesy a líčením manekýnů a manekýnek. Z řad rodičů nás potěšila nabídka pana Třeštíka na foto a video dokumentaci odpolední show, za což mu tímto velice děkujeme.

Tato akce nejenže poskytla platformu pro mladé talenty, aby ukázali své dovednosti, ale také zdůraznila důležitost umění a kreativity ve vzdělávání. Školní módní přehlídka byla oslavou individuality a inovace, která v nás určitě ještě na dlouho zanechá stopu.

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ZŠ.