Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Tři malé pohádky o myškách

Tři malé pohádky o myškáchNejmladší žáci naší školy během druhého pololetí svého prvního školního roku nacvičili roztomilé divadelní představení. Všech 21 žáků se rozdělilo do tří skupinek, každému byla přidělena role „na míru“ a v hodinách českého jazyka a hudební výchovy postupně trénovali svoje pohádky: O Boudě Budce a myšce Hrabalce, O velké řepě a malé myšce a méně známou pohádku na motivy knížky Petra Horáčka O myšce, která se nebála.

A tak mohli ve čtvrtek 30. května 2024 zahrát svoje 3 malé pohádky o myškách nejprve dopoledne mladším spolužákům a dětem z MŠ a odpoledne potom svým rodičům, prarodičům a sourozencům.

Prvňáčci ukázali, že se umí vyrovnat s trémou, naučit se text zpaměti, zaujmout, ale také skvěle improvizovat. Hraní pohádek je moc bavilo a samotné představení se jim opravdu povedlo. Některé děti předvedly svůj herecký talent a určitě by se skvěle uplatnily v kroužku dramatické výchovy.

Moc děkujeme paní vychovatelce Andreji Stašicové, která děti ochotně a nápaditě namaskovala a také nám pomáhala s realizací. A poděkování patří také milým maminkám, paním učitelkám a malým divákům, kteří malé nadšené herce podpořili, pochválili a odměnili obrázkem a sladkostmi.