Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD

Aktuality ŠD


Novější 1

Co se děje ve školní družině

Ve školní družině jsme odemykali jaro. A byla to bojovka. Děti si pomocí úkolů opatřovaly klíče, kterými jaru otevřely dveře dokořán. Klíče byly ukryty na různých místech ve školní budově a k jejich sebrání bylo potřeba splnit hádanky, bludiště, kvízy a další úkoly.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 23. 4. 2024 7:38

Masopust ve školní družině

Pro nepřízeň počasí se tentokrát masopustní dovádění konalo ve školní tělocvičně. Venku bylo sychravo a deštivo, ale nám bylo teplo a veselo. Kdo má rád taškařice, přišel si na své. Všechny děti a vychovatelky se přestrojily do masek, které si předem vyrobily ve školní družině nebo donesly z domova.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 20. 2. 2024 17:21

Svatý Martin ve školní družině

Doufali jsme, že se objeví – a skutečně přijel! Bájný svatý Martin přiklusal na svém bílém koníkovi až k naší základní škole. Zeptal se dětí, zda mají vše připraveno na zimu, uklizenou zahrádku a nachystané pochoutky pro zvěř, aby v mrazech netrpěla.

Více

Autor: Helena Hantkeová Publikováno 14. 11. 2023 15:52

Společné akce ve školní družině

I v tomto školním roce se v družině pořádají a budou pořádat každý měsíc aktivity pro společná setkávání všech čtyř oddělení. V září jsme je zahájili sportovní aktivitou „SKOKY BEZ HRANIC“.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 23. 10. 2023 6:58

Ukaž, co umíš vyrobit

Datum konání: 25. 9. 2023 - 3. 11. 2023

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 25. 9. 2023 11:00

Dobrodružná cesta s překvapením

Dobrodružná cesta s překvapením byla poslední akcí letošního školního roku ve školní družině. Cestu nám připravila paní Hanka Káňová z kroužku „Orienťáku“. Děti musely vyčíst trasu terénem z barevné mapky.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 29. 6. 2023 16:50

Ukaž, co umíš... literárně-dramatický projev

Dne 1. června se všechna oddělení školní družiny opět sešla v Galerii Karla Svolinského. V letošním školním roce si děti naposledy připravily a navzájem předvedly, co dokážou, co umí, v oblíbené aktivitě „Ukaž, co umíš…“, tentokráte v literárně-dramatickém projevu.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 13. 6. 2023 20:14

Den Země

Děti ze školní družiny oslavily Den Země společnou akcí v tělocvičně. Na jedno odpoledne bylo pro ně s pomocí žáků 9. třídy vytvořeno deset stanovišť s přírodními nebo ekologickými tématy. Úkoly děti plnily v družstvech, bez pomoci vychovatelek.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 17. 5. 2023 13:20

Ukaž, co umíš - v hudbě, tanci nebo zpěvu...

Takto zazněla výzva dětem ve školních družinách na počátku března. Celý měsíc se pak děti připravovaly na svá veřejná vystoupení. Zdokonalovaly svůj projev, přednes i vystupování. Zaměstnaly paměť, svaly i fantazii. ŽABKY chystaly hudebně-taneční vystoupení „HU ALILE“.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 24. 4. 2023 18:08

Hledání velikonočních vajíček v družině

Další společná akce ve školní družině se podle vlastního hodnocení dětí velmi líbila. Po rozdělení do družstev v tělocvičně se děti vydaly po šipkách na různá místa ve škole a v přístavbě. Tam na ně čekalo několik zastavení s rozmanitými disciplínami.

Více

Autor: Vychovatelky ŠD Publikováno 24. 4. 2023 17:59

Novější 1