Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ

Vánoční tvoření s rodiči v MŠ dolní

První prosincový den jsme ve školičce připravily tvoření pro rodiče s dětmi ve svátečním duchu. Byly jsme mile překvapené, kolik se vás celkem sešlo. Plná třída! Bylo to moc hezké se s vámi rodiči, babičkami a dalšími rodinnými příslušníky vidět, popovídat si a něco malého si vytvořit.

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 8. 12. 2022 9:51

Mikuláš v MŠ dolní

V pondělí 5. prosince jsme s dětmi netrpělivě čekali, zda za námi do školky dorazí Mikuláš. Jestli přijde sám nebo s čerty a s andělem. Vůbec jsme netušili. Čekání jsme si zkrátili diskotékou a hrami s padákem. Dočkali jsme se a Mikuláš nakonec dorazil sám a rozdal dětem perníkové čertí hlavy.

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 8. 12. 2022 9:45

Listopad u Sluníček

V listopadu jsme s našimi dětmi v MŠ dolní měli spoustu práce. Vše začalo pečením dýňových muffinů, kdy jsme si společně zahráli na cukráře, poznávali jsme nové chutě a vůně, vážili jsme mouku, míchali těsto a nakonec jsme naše povedené dobroty s chutí snědli.

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 7. 12. 2022 13:24

Zpívánkové dopoledne v MŠ dolní

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 28. 11. 2022 11:39

Pyžamový den

Vzhledem k podzimnímu pochmurnému počasí jsme se rozhodli vyhlásit v pátek dne 25.11.2022 v celé MŠ dolní akci „pyžamový den“. Děti i zaměstnanci naší MŠ měli za úkol přinést nejoriginálnější pyžamo, jelikož jsme uspořádali soutěž o nejvtipnější pyžamový outlook.

Autor: Markéta Macurová Publikováno 25. 11. 2022 13:12

O líném Kubovi

V měsíci listopadu za námi do MŠ školní přijela milá návštěva v podobě „Divadla v batohu“. Děti si užily pohádku O líném Kubovi, v podání Jiřího Hausera. A že to byla náramná nejen podívaná, vám děti jistě dosvědčí! V rámci představení si zatančily, zazpívaly, zacvičily a dokonce i zauklízely!

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 24. 11. 2022 17:39

Přednáška pro rodiče "Školní zralost"

Datum konání: 23. 11. 2022

Publikováno 15. 11. 2022 17:03

Dobrodružná cesta přes překážky

Paní učitelka Eliška Majerková, která u nás vykonává praxi, si pro děti připravila „Cestu přes překážky“. Dětem donesla pomůcky a nachystala jednotlivá stanoviště. V momentě se z dětí stali sportovci, kteří se nejprve rozehřáli rozcvičkou a pak si vyzkoušeli zdolat překážky.

Autor: Naďa Svobodová Publikováno 10. 11. 2022 9:53

Strašidelné dýně u Ptáčat

V prvním listopadovém týdnu si děti ze třídy Ptáčat samy vydlabaly a vyrobily dvě strašidelné dýně. Ty jsme osvítili a vystavili na venkovní parapet naší třídy. Tyto zubaté dýně nás pak celý týden ráno vítaly a večer se loučily svým blikavým světlem.

Autor: Fialová, Kahánková Publikováno 10. 11. 2022 9:44

Motýlci září, i když na léto jde stáří!

Začátek letošního roku byl pro nás výjimečný! Ve třídě Motýlků jsme přivítali kromě nově příchozích dětí také nové kamarády z MŠ dolní. Již od začátku bylo zřejmé, že budeme skvělá parta.

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 7. 11. 2022 7:24