Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Puntíky u Kuřátek

Puntíkovaný den u Kuřátek vypadal v plném pracovním nasazení vlastně jako každý jiný den, jen jsme s dětmi všude pracovali s puntíky.

Více

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 31. 3. 2023 11:46

Vítání jara u Kuřátek a Sluníček

Ve středu 22.3. celá naše školka oslavila příchod jara, a to tradicí, které se říká "Vynášení Morany". Všichni jsme se na tuto slavnostní příležitost náležitě připravili. Vyrobili jsme si jednu velkou Moranu, a poté si každé dítě vyrobilo z přírodnin svou menší.

Více

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 24. 3. 2023 10:53

Za zvířátky ke Staníčkovi

Sluníčko svítilo, byl první jarní den a my jsme přijali pozvání našeho kamaráda Staníka navštívit jeho malou farmu, kterou má u svého domu. Viděli jsme jehně Františka s jeho maminkou Hankou, slepice, králíky s mláďaty, včely v úlech a nesměl chybět ani zvědavý pes Rocky.

Více

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 23. 3. 2023 9:04

Vodnická pohádka trochu jinak

Velmi rádi jsme přijali pozvání divadelního uskupení „Dramec“, pod vedením Heleny Hantkeové, na Vodnickou pohádku. Pro děti z MŠ jsou výlety a kulturní akce velmi oblíbenými aktivitami, proto nebylo pochyb, že si společný čas s malými umělci užijí!

Více

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 20. 3. 2023 11:54

Tělocvik s prvňáčky

V minulém týdnu jsme přijali milé pozvání od našich starších kamarádů do hodiny Tělesné výchovy. Předškoláci z MŠ školní byli plni očekávání a nemohli se společně stráveného času dočkat! Na programu byly pohybové hry, rozcvička, soutěže v družstvech, ale také např. tanečky. Děvčátka a chlapci z 1.

Více

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 20. 3. 2023 11:50

Divadlo

V pondělí 13. 3. 2023 se celá MŠ dolní vydala místní autobusovou linkou směr ZŠ. Přijali jsme totiž pozvání dětí školní družiny na divadelní představení Vodnická pohádka. Děti i paní učitelky se slavnostně oblékly a vyrazily na naši první společnou jízdu autobusem.

Více

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 16. 3. 2023 7:03

Lyžujeme se sluníčkem

Dvacet jedna dětí z obou školek si týden od 6. do 10. března 2023 užilo na Lyžařském kurzu s názvem Lyžujeme se sluníčkem v Resortu Bílá – Beskydy. I když se nám sluníčko objevilo na obloze jen vzácně, neubíralo to dětem na dobré náladě a chuti učit se lyžovat.

Více

Autor: Eva Novotná Publikováno 15. 3. 2023 18:48

Karneval MŠ školní

Datum 3. 3. 2023 si přímo žádalo o pořádný večírek! Proto se děti z MŠ školní a jejich nejbližší sešli v tělocvičně ZŠ, aby se společně vyřádili na „Vesmírném karnevalu“. Celou akcí provázela velice oblíbená Kouzelnice Radana a její zelený pomocník Aris.

Více

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 6. 3. 2023 11:56

Program Jeden svět pro všechny

Program „Jeden svět pro všechny“, který nám lektorka a speciální pedagožka Michaela Studeníková nabízela již na počátku roku, měl v našem Třídním vzdělávacím plánu své čestné místo a nemohli jsme se proto dočkat, až přijde zima a s ní téma Lidského těla a zdraví.

Více

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 6. 3. 2023 11:49

Červený den ve třídě Motýlků

Když nás paní učitelky ze ZŠ přizvaly ke společné akci „Barevné dny“, výskaly jsme s dětmi radostí!

Více

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 6. 3. 2023 11:45