Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Halloween u Motýlků a Ptáčátek

Halloween u Motýlků a Ptáčátek

Vše začalo vyhlášením soutěže o nejkrásnější lucerničku. Děti měly za úkol doma s rodiči vyrobit tu nejoriginálnější! Úkolu se chopili všichni velmi svědomitě a třídy se rázem začaly plnit těmi nejkrásnějšími světýlky, jaké si jen dovedete představit. Vítězi se stali okamžitě všichni, kteří úkol splnili! Děti v rámci dopoledních činností dostaly příležitost mimo jiné dlabat dýně, skládat puzzle s halloweenskou tématikou, spontánně tancovat nebo vytvořit pavučinu z dřevěných špalíčků.

V den „D“ mohly děti přijít do školky v kostýmech, aby se atmosféra ještě více umocnila. Čekalo nás dopoledne plné překvapení a zábavy! Nechybělo představení kostýmů, soutěže v družstvech, diskotéka a také sladká odměna v podobě „strašidelného“  koláče či zhlédnutí vystavených dýní, které vytvořily děti ze školy. Vydlabané dýně jsme další den použili na upečení dýňové buchty, na které si pochutnaly všechny děti ze třídy Motýlků a Ptáčátek.