Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vánoční koncert ZŠ a MŠ

Vánoční koncert ZŠ a MŠV místním kostele sv. Máří Magdalény proběhl dne 19. 12. školní Vánoční koncert. Vystupovaly zde děti MŠ, žáci 1. stupně ZŠ navštěvující školní pěvecký kroužek pod vedením p. uč. B. Baňkové a žáci 1. a 2. stupně pod vedením p. uč. M. Kahánkové. V programu našel své místo i soubor Ondřejníček s krásnými tóny houslí a kontrabasu a dvojhlasým zpěvem p. Kateřiny Niklové a Kristýny Cochlarové.

Tento koncert byl směsicí tradičních vánočních písní a koled a moderních autorských písní.

Celý koncert odstartovali žáci 9. třídy, Eliška Šilhavá a Mikuláš Nikel, kteří zahráli na kontrabas a kytaru skladbu Tichá noc.

Jako kouzelní andělíčci působily děti ze školky. Nebojácně a krásně svým koledováním uvedly své starší kamarády ze školy. Následně zazněly staré tradiční a místní koledy, moderní písně Ewy Farné, Vašo Patejdla, Ivana Baňky, Petra Kotvalda, Veroniky Vrublové, Luďka Minky a seskupení ERA.

Celkovou atmosféru velmi podtrhlo výborné ozvučení a osvětlení p. Zdeňka Suchánka i hudební doprovody p. Ivana Baňky. Tentokrát byly děti pěveckého kroužku oblečeny do nových kožíšků, které pro ně sehnala naše paní účetní Libuše Štrochová. Abychom měli v kostele teplotní komfort, postaralo se nám vedení obce o instalaci dvou plynových ohřívadel. Velmi děkujeme také místní farnosti za krásné zázemí na faře a panu kostelníkovi Jiřímu Hrubišovi za pomoc a osvětlení zadní cestičky na faru.

Vzhledem k vysokému počtu vystupujících dětí bylo zapotřebí organizační pomoci dalších učitelů, vychovatelů a asistentů. Všem obrovské díky!

Děti zpívaly s velkou chutí. Svým nadšením a úžasným výkonem daly všem přítomným ve zcela zaplněném kostele prostřednictvím písní ten nejkrásnější dárek.