Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vánoční koncert ZŠ a MŠ

Vánoční koncert ZŠ a MŠ

V místním kostele sv. Máří Magdalény proběhl dne 19. 12. školní Vánoční koncert. Vystupovaly zde děti MŠ, žáci 1. stupně ZŠ navštěvující školní pěvecký kroužek pod vedením p. uč. B. Baňkové a žáci 1. a 2. stupně pod vedením p. uč. M. Kahánkové. V programu našel své místo i soubor Ondřejníček s krásnými tóny houslí a kontrabasu a dvojhlasým zpěvem p. Kateřiny Niklové a Kristýny Cochlarové.

Tento koncert byl směsicí tradičních vánočních písní a koled a moderních autorských písní.

Celý koncert odstartovali žáci 9. třídy, Eliška Šilhavá a Mikuláš Nikel, kteří zahráli na kontrabas a kytaru skladbu Tichá noc.

Jako kouzelní andělíčci působily děti ze školky. Nebojácně a krásně svým koledováním uvedly své starší kamarády ze školy. Následně zazněly staré tradiční a místní koledy, moderní písně Ewy Farné, Vašo Patejdla, Ivana Baňky, Petra Kotvalda, Veroniky Vrublové, Luďka Minky a seskupení ERA.

Celkovou atmosféru velmi podtrhlo výborné ozvučení a osvětlení p. Zdeňka Suchánka i hudební doprovody p. Ivana Baňky. Tentokrát byly děti pěveckého kroužku oblečeny do nových kožíšků, které pro ně sehnala naše paní účetní Libuše Štrochová. Abychom měli v kostele teplotní komfort, postaralo se nám vedení obce o instalaci dvou plynových ohřívadel. Velmi děkujeme také místní farnosti za krásné zázemí na faře a panu kostelníkovi Jiřímu Hrubišovi za pomoc a osvětlení zadní cestičky na faru.

Vzhledem k vysokému počtu vystupujících dětí bylo zapotřebí organizační pomoci dalších učitelů, vychovatelů a asistentů. Všem obrovské díky!

Děti zpívaly s velkou chutí. Svým nadšením a úžasným výkonem daly všem přítomným ve zcela zaplněném kostele prostřednictvím písní ten nejkrásnější dárek.