Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Třeťáci ve Štramberku

Třeťáci ve ŠtramberkuStaré učebnice odevzdány, nové rozdány, uklizená třída, žádné učení a do vysvědčení zbývá ještě pár dní –  to je ideální čas na třídní výlet. Cesta vlakem nám rychle uběhla a ve Štramberku se nás ujala průvodkyně Naty, která nás provázela po celou dobu výletu. Na každé z pěti štramberských zastávek odměnila děti nálepkou do jejich „certifikátu“.

U jeskyně Šipka se děti dozvěděly o významných archeologických nálezech, prošly si jednu z větších jeskyní a setkaly se s pračlověkem Bertíkem. V Muzeu Zdeňka Buriana se děti dozvěděly o životě malíře, kopřivnického rodáka, který působil také ve Štramberku, a prohlédly si jeho poutavé kresby i malby. Třetí zastávkou byla Trúba, kterou ti nejodvážnější odhodlaně vyšlapali až nahoru. Kdo správně spočítal všechny schody a našel trestance Pepu, který už dlouho leží v hladomorně, získal sladkou odměnu. Odměnou nám také byly krásné výhledy a pohled dolů byl pro některé adrenalinovým zážitkem.

Po načerpání sil a nezbytných nákupech jsme si zasloužili zmrzlinu a všichni jsme se těšili na návštěvu výrobny štramberských uší. Pekař nám povyprávěl spoustu zajímavostí o historii pečení této tradiční pochoutky a děti si samy mohly zkusit, jak se takové uši pečou, a jedno ucho si mohly sníst. Poslední zastávkou byla Mini zoo, kde nám nadšený cestovatel a chovatel Marek Jeřábek poutavým výkladem představil rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů, želv, pavouků a opiček.

Na závěr výletu naše průvodkyně všechny děti pochválila a odměnila štramberským perníkem. Celý výlet byl sluníčkový nejen díky počasí, ale i díky dětem, které v horkém letním počasí všechno zvládly.