Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Školní výlet 5. A …a zase Štramberk

Školní výlet 5. A …a zase ŠtramberkMalebné městečko s historickým jádrem, malebným náměstím a pozůstatky středověkého hradu založeného ve 13. století se stalo výletním cílem našich páťáků v předposledním červnovém týdnu.

Do města jsme dorazili vlakem a z nádraží jsme se vydali rovnou k jeskyni Šipka, kde se děti dozvěděly zajímavosti o zdejším archeologickém nalezišti a jejím objeviteli, prošly si obě jeskyně, mohly si užít výhledu na protější kopec se štramberskou Trúbou a po schodech pak vystoupaly nad jeskyni. Od jeskyně směřovaly naše kroky na štramberské náměstí. Děti si zde mohly koupit zmrzlinu nebo nějakou drobnost, někteří využili čas k návštěvě Mini zoo s expozicemi hadů, pavouků, želv, ryb a dalších zvířat.

Těsně před polednem jsme zamířili do místní pekárny štramberských uší, ve které byla páťákům připomenuta historie pečení, byl jim poodtajněn recept i výroba zdejší lahůdky. Každé dítě si zkusilo podle formy jedno ucho vytvarovat a pak si ho mohlo za odměnu sníst.

Vyvrcholením celého výletu byl výstup na místní Trúbu. Téměř všichni se odvážili vystoupat na ochoz rozhledny a potěšit se výhledy po širokém okolí. Naplněni řadou zážitků jsme se vydali na vlakové nádraží a na cestu zpět do Kunčic.