Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Patříme mezi nejúspěšnější při přijímačkách v okrese F-M

Patříme mezi nejúspěšnější při přijímačkách v okrese F-M

Podávání přihlášek na střední školy je v plném proudu. Deník získal zajímavá data z Cermatu a prijimacky.ai, která prozrazují, z jakých základních škol na Frýdecko-Místecku zvládají žáci nejlépe přijímací testy na střední školy. Pro řadu rodičů to může být překvapivé zjištění. Údaje jsou z let 2017 až 2023 a týkají se přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřleté studijní obory.

Nejúspěšnější základní školy v okrese Frýdek-Místek při přijímačkách žáků na střední školu

Matematika

1. Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek, Lískovec, K Sedlištím 320 – 56,4%
  2. Galileo School - bilingvní mateřská škola a základní škola, s.r.o. – 56 %
  3. ScioŠkola Frýdek-Místek - základní škola, s.r.o. - 50 %
  4. Základní škola a Mateřská škola, Baška, příspěvková organizace – 47,37 %
  5. Polská základní škola - Polska Szkola Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej, Vendryne, příspěvková organizace – 46,46 %

1. Galileo School - bilingvní mateřská škola a základní škola, s.r.o. – 66,35 %
  2. Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek, Lískovec, K Sedlištím 320 – 61,68 %
  3. Základní škola a mateřská škola Karla Svolinského, Kunčice pod Ondřejníkem – 60,25 %
  4. ScioŠkola Frýdek-Místek - základní škola, s.r.o. – 60,10 %
  5. Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420, příspěvková organizace – 59,84 %

Jak a podle čeho se vybíraly nejlepší školy

Co znamenají čísla u škol? Jde o průměrné procento správně vyřešených úkolů z matematiky nebo českého jazyka žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let. Číslo 50.00 tedy znamená, že žáci vyřešili v průměru polovinu přijímacího testu.

Do výběru byly zahrnuty všechny školy z daného okresu, které měly minimálně dvacet žáků v devátých třídách, kteří dělali přijímací testy. Kvůli relevanci dat šlo pouze o přijímací zkoušky na čtyřletá studia (téměř devadesát procent všech) a vynechány byly přijímačky na víceletá gymnázia.

Zdroj: prijimacky.ai a CERMAT