Na podzim roku 2023 nás pan místostarosta Tryščuk požádal, abychom se podíleli na výběru živočicha z Ostravské ZOO, kterému chce obec věnovat sponzorský dar.
Během listopadu probíhal výběr v jednotlivých třídách. Žáci druhého stupně pracovali ve skupinách nebo samostatně, připravovali prezentace v PowerPointu, Wordu, natáčeli videa nebo vytvářeli prezentace vlastní rukou a doplňovali svými kresbami. Součástí jedné prezentace bylo také živé zvíře, které bylo použito jako názorná pomůcka. Jednalo se o zakrslého králíka, po celou dobu jeho pobytu ve škole bylo o něj velmi dobře postaráno. Následně žáci svá díla prezentovali před spolužáky a pak proběhlo hlasování, který živočich bude zastupovat danou třídu.
Děti prvního stupně pracovaly obdobně. Techniky žáků z druhého stupně obohatily ještě tvorbou modelů nebo vytvořením kolektivního díla. Z každé třídy byl opět vybrán jeden kandidát.
Výtvarná zpracování kandidátů z jednotlivých tříd byla zpřístupněna na nástěnkách. Žáci druhého stupně měli své kandidáty na nástěnce prvního stupně a žáci prvního stupně na nástěnce druhého stupně.
Dne 20.12.2023 proběhlo velké hlasování. Děti z prvního stupně se musely rozhodnout mezi hrochem, medvědem ušatým, prasetem domácím, servalem a morčetem. Žáci druhého stupně vybírali mezi kočkou rybářskou, binturongem, pandou červenou, sklípkanem korálkatým, pralesničkou azurovou, žralůčkem okatým a kakaduem. A tady jsou výsledky hlasování:
PANDA ČERVENÁ – kandidát dětí prvního stupně
SERVAL STEPNÍ – kandidát dětí druhého stupně
Kunčice pod Ondřejníkem
Kunčice pod Ondřejníkem 626
739 13 Kunčice pod Ondřejníkem