Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Divadélko pro školy opět u nás

Divadélko pro školy opět u nás

V úterý 6. února k nám z Hradce Králové zavítali herci Divadélka pro školy. V Galerii Karla Svolinského sehráli dvě představení. Žáci od první do čtvrté třídy zhlédli společně Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná a náramně se přitom pobavili. Žáci od páté do deváté třídy pak absolvovali představení Don Quijote a ti druzí s podtitulem Zlatý věk španělské literatury.

Dva zkušení herci, kteří naši školu navštívili již v předchozích letech, seznámili žáky ve zkratce a zábavnou, interaktivní formou s nejvýznamnějšími španělskými dramatiky 16. a 17. století. Sehráli ukázky z některých slavných, ale i méně známých komedií od autorů jako např. Lope de Vega nebo Tirso de Molina. A nesměl chybět ani Miguel de Cervates a jeho zdramatizovaný román Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. Žáci díky tomu zjistili, že ani 400 let stará literatura nemusí být nudná.

Vstupné 60 Kč na žáka bylo uhrazeno z darů škole, tímto tedy znovu děkujeme rodičům, kteří v úvodu letošního školního roku přispěli.