Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Malí badatelé z 1.A na výletě

Malí badatelé z 1.A na výletěUž v pondělí 13. 5. 2024 jsme se s prvňáčky vypravili na školní výlet do Hukvald. Cílem naší cesty nebyl tentokrát hrad, ale Hukvaldský biskupský environmentální resort a Expozice Tropic Hukvaldy.

V EkoHubertu nás čekal zajímavý dopolední program, a tak jsme se spolu s lektorkou vydali bádat „Po stopách obyvatel hukvaldské obory“. Děti se na úvod seznámily s piktogramy, které návštěvníky upozorňují na správné chování v celé oboře, a se zvířaty, která zde žijí a pečují o ně.

A pak už jsme se vydali pozorovat její obyvatele na vlastní oči, ale i pomocí dalekohledů a nádobek s lupou, do kterých si děti nadšeně sbíraly drobný hmyz. Zjišťovali jsme pobytové znaky zvířat a hledali jejich stopy. Učili jsme se naslouchat zvukům přírody a vnímat její vůně. A také jsme prozkoumávali mrtvé dřevo, které bylo, překvapivě, plné života. Mohli jsme si ohmatat rohy muflonů a parohy daňků. A s pomocí lektorky jsme si vyrobili sádrový odlitek zvířecí stopy, který si děti mohly odnést na památku.

Po dopoledním bádání jsme šli na procházku oborou. U Lišky Bystroušky jsme se vyfotili a u jejího ocásku se pak vytvořila dlouhá fronta, protože děti věřily, že když si ocásek pohladí a něco si budou přát, vyplní se jim to.

Vyšlápli jsme si také oborou k hradu, ale protože v pondělí je zavírací den, sešli jsme lesem z kopce dolů, abychom navštívili tropickou expozici pod hradem. Prvňáčci byli nadšení z mluvících barevných papoušků, kteří mávali křídly a tančili. A líbila se jim také zahrada v asijském stylu a skleníky se zajímavými rostlinami.

Výlet v přírodě se nám vydařil, byl plný bádání, zajímavých objevů, tvořivých aktivit a her a dětem se moc líbil.