Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dopravní výchova

Dopravní výchovaDopravní výchova, respektive dopravně-bezpečnostní témata, jsou na naší škole součástí výuky převážně na 1. stupni, ale také na 2. stupni. Tato témata jsou zařazována do obsahů různých předmětů.

Každý rok se žáci 4. třídy snaží získat Průkaz mladého cyklisty a stejně tak se na škole koná Školní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů pro žáky 4.–9. tříd, z nichž jsou vybrána dvě smíšená čtyřčlenná družstva dětí, která postoupí do okrskového (městského) kola.

Letos proběhlo školní kolo DSMC 2. 5. 2024 a byli jsme mile překvapeni, kolik nadšených cyklistů z řad dětí dorazilo do školy na kole. Soutěžilo se ve třech disciplínách: e-test zaměřený na pravidla provozu na pozemních komunikacích, první pomoc a jízda zručnosti na jízdním kole.

Okrskové kolo DSMC, které pořádá odbor dopravy MěÚ Frýdlant nad Ostravicí, se uskutečnilo už 6. 5. 2024 a z naší školy do něj byli v letošním roce vybráni žáci, kteří se ve školním kole probojovali na přední příčky:

I.kategorie 10–12 let:

Adam Moštěk

Lucie McMillan

Robin Záboj

Terezie Golová

II.kategorie 12–16 let:

Pavel Macura

Lukáš Brachniak

Tereza Valštýnová

Magdaléna Pavlisková

Mladší tým skončil na krásném 2. místě a staršímu týmu se podařilo zvítězit a postoupit do okresního kola. Soutěžící byli nadšení z hodnotných cen.

Okresní kolo DSMC, které pořádá odbor dopravy Magistrátu města Frýdku-Místku, se uskutečnilo 14. 5. 2024. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: jízda po dopravním hřišti, první pomoc, jízda zručnosti a testy z pravidel silničního provozu. Zkušení deváťáci v těžké konkurenci obsadili pěkné 3. místo.

Mladým reprezentantům obou kol soutěže děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme k dobrým výsledkům! A všem našim žákům přejeme, aby do školy na kole jezdili nadále rádi a bez nehody. A protože bezpečnost by měla být nedílnou součástí cyklistiky, připomínáme povinnost mít přilbu do 18 let.