Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Co naše babičky uměly a my už jsme téměř zapomněli

Co naše babičky uměly a my už jsme téměř zapomněli

Tento televizní pořad mne tak trochu inspiroval při výuce dříve vedené jako pracovní činnosti. Sedmáci se učili základním vyšívacím stehům (přední, zadní, stonkový, perličkový, obrubovací, křížkový), ale také různé ozdobné stehy. Velmi mě potěšilo, že se tato práce dařila a zalíbila nejen děvčatům, ale i mnohým hochům, na což byli také patřičně hrdí. Naučili se i základy háčkování – řetízková oka, krátké, dlouhé a nahazované sloupky. Některé výsledky jejich snažení jsme nafotili.

Nyní začínáme s vařením a údržbou domácnosti. První ochutnávky si připravili z pečiva a různých pomazánek, učili se pokrmy také nazdobit, protože „jíme i očima“.

O přípravě a degustaci dalších zdařilých a chutných pokrmů vás zase někdy budeme informovat prostřednictvím ON.