Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Školní kolo biologické olympiády kategorie D

Školní kolo biologické olympiády kategorie D

Tématem letošní biologické olympiády je: Jak se žije v lužním lese. V pondělí 5. února 2024 se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády kategorie D pro žáky 6.–7. ročníku. Tento den řešili žáci teoretickou část a poznávání živočichů a rostlin. Ve středu 7.února 2024 splnili žáci praktickou část zaměřenou na mikroskopování. Školního kola se zúčastnili dva žáci. Úspěšnějším řešitelem byla Kateřina Hrubišová z 6. třídy a postupuje do okresního kola, které se koná v dubnu ve Frýdku-Místku. Druhým řešitelem byl Robin Šigut ze 7. třídy.

Oba účastníci školního kola si zaslouží pochvalu, protože biologická olympiáda je velmi náročnou soutěží, která převyšuje rámec učiva základní školy.