Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ

Zakončení školního roku na zahradě MŠ dolní

Uteklo to jako voda a v MŠ dolní jsme slavili zakončení školního roku. Na naši oslavu přijal pozvání také známý lidový písničkář a vypravěč pan Kamil Čapčuch z Valašska. Nemohl uvěřit, jak usměvavé, nadané děti, maminky a paní učitelky tady našel.

Autor: Markéta Macurová Publikováno 23. 6. 2023 15:37

Náš školní výlet za zvířátky

Viděli jste už někdy bílé daňky? Děti ze třídy Kuřátek a Sluníček je spatřily v celé kráse na školním výletu, který se uskutečnil dne 30. května 2023. A jak to celé začalo?

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 7. 6. 2023 12:13

Výsledky zápisu do MŠ

Publikováno 31. 5. 2023 20:12

Posezení s maminkami u Kuřátek a Sluníček

Na toto sváteční odpoledne, které se konalo u příležitosti oslav Dne matek, se těšily děti, paní učitelky a samozřejmě hlavně maminky. Všichni jsme přišli krásně oblečení, aby měla tato akce slavnostní ráz, a moc nám to všem slušelo.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 23. 5. 2023 13:28

Výlet za zvířátky

V pondělí 15. 5. 2023 se MŠ školní vydala na Dětský ranč v Hlučíně.

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 16. 5. 2023 18:51

Čas pro naše nejbližší

Máme tady květen a s ním tolik očekávané společné odpoledne! Motýlci se letos rozhodli rozdávat maminkám nejen radost, ale také chvíle plné pohody, relaxace, kreativity a legrace.

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 16. 5. 2023 18:40

Oslava svátku "Čarodějnic" u Sluníček

Ve středu 26.4. se v MŠ dolní konal slet čarodějnic a čarodějů - a že to byla podívaná! Děti se oblékly do originálních kostýmů a nutno říct, že z některých oblečků šel doslova strach... A jak tato akce vlastně probíhala?

Autor: Tereza Matúšková, Hana Káňová Publikováno 2. 5. 2023 7:05

Čtete rádi?

Děti z mateřské školy ano. Právě dnes jsme dokončili čtenářský projekt pod názvem „Mami, tati, pojďme si číst“ pod záštitou MŠMT, jehož hlavními mentory byli manželé Radmila a Josef Vavříkovi. Tato akce trvala pět týdnů, během této doby obdrželi účastníci každé pondělí další knihu.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 28. 4. 2023 14:15

Dolňánek na Setkání s důchodci

Ve čtvrtek 13. dubna 2023 děti z Dolňánku zpříjemnily babičkám i dědečkům jejich setkání na Penzionu Krkoška. Letos vystoupily s pásmem „Řemesníci“. Ogaři v převlecích předvedli dávná řemesla, a tak si společně s cérkami zatančili tance Švec, Řezník, Mlynář aj Kovář.

Autor: Naďa Svobodová Publikováno 19. 4. 2023 13:30

Co je Masopust?

29.3.2023 navštívila mateřská škola školní interaktivní hodinu s názvem „Co je Masopust“ v Muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Děti se dozvěděly spoustu informací o předvelikonoční i velikonoční době, seznámily se s lidovou tvorbou a tradicemi v našem blízkém okolí.

Autor: Naďa Svobodová Publikováno 19. 4. 2023 13:27