Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Pietní akt 2024

Hlásím, pane hejtmane, že se mi zdál sen,

Autor: Marie Kahánková Publikováno 15. 5. 2024 13:01

Zakončení celoročního projektu „Adopce zvířete ze ZOO Ostrava“

S radostí Vám přinášíme zprávu o úspěšném zakončení našeho celoročního projektu „Adopce zvířete ze ZOO Ostrava“, který probíhal ve spolupráci s obcí. Tento projekt byl nejen poučný, ale také zábavný a inspirující pro naše žáky i pedagogy.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 15. 5. 2024 11:03

Pokračujeme v bádání!

Tentokrát bádali žáci 9. třídy. Jejich badatelská otázka byla: „Jaké je nejčastější jméno na naší škole?“ I deváťáci vytvořili hypotézy, které se snažili potvrdit nebo vyvrátit. Každá ze tří skupin žáků zvolila jiný způsob zpracování dat, které měli k dispozici.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 15. 5. 2024 10:46

Minifotbal

Nadšení a sportovní duch zaplavily hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí, když se konalo okrskové kolo turnaje v minifotbalu. Dne 30. dubna pro žáky 1. až 3. tříd, a o pár dní později, 3. května, přišla řada na žáky 4. až 5. tříd.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 10. 5. 2024 10:11

Třeťáci a 5.B v Divadle loutek - Dášeňka

Ostravské Divadlo loutek je známé vynikající uměleckou úrovní divadelních představení pro děti a koupit si vstupné na některé z nich se podaří jen s velkou dávkou štěstí nebo s dostatečným časovým předstihem.

Autor: Leona Píchová, Andrea Stašicová Publikováno 10. 5. 2024 10:05

Čtenářská soutěž 2024 - Čtyřlístek

Autor: Eva Halatová Publikováno 10. 5. 2024 9:57

Výsledky zápisu do ZŠ

Publikováno 7. 5. 2024 12:47

Třeťáci v knihovně

Je pravda, že ne všechny děti rády a pravidelně čtou, mnohé z nich berou čtení jako školní povinnost. I přesto se třeťáci při pravidelných prezentacích rádi pochlubí knihou, kterou přečetli, a výstavky jejich čtenářských deníků patří k oblíbeným náplním hodin čtení.

Autor: Leona Píchová Publikováno 3. 5. 2024 13:24

Badatelský úkol – Kolik váží aktovka?

Žáci šestého ročníku si vymysleli badatelkou otázku „Kolik váží aktovka?“. Třída se rozdělila do tří skupin, každá skupina se shodla na své hypotéze neboli domněnce. Nyní je potřeba domněnky vyvrátit nebo potvrdit, promyslet způsob ověření, připravit pomůcky a provést měření.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 30. 4. 2024 9:40

Okresní kolo biologické olympiády

V pondělí 22. dubna proběhlo okresní kolo biologické olympiády ve Frýdku-Místku. Naši školu reprezentovala Kateřina Hrubišová z 6. třídy. Společně s dětmi z celého okresu odpovídala na otázky v testu, poznávala rostliny a živočichy a mikroskopovala.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 30. 4. 2024 7:28