Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Třetí třída je plná sportovců

Třetí třída je plná sportovcůTřeťáci jsou sportovci, jak se patří, tělesná výchova se řadí k jejich nejoblíbenějším předmětům, mnoho z nich chodí do sportovních kroužků ve škole (na volejbal chodí 12 dětí a na basketbal 4 děti), ale téměř všichni jsou sportovci i mimo školu. Rádi se ve třídě pochlubí svými sportovními úspěchy, přinesou ukázat medaili, pohár, diplom nebo nám jen tak povypráví o svém povedeném (i nepovedeném) výkonu v zápase nebo sportovní soutěži. Sportují nejen za místní sportovní organizace (Sokol, fotbal), ale i za kluby v okolních obcích a městech. Jsou velmi šikovní, dosahují skvělých výsledků, a to i na republikové úrovni, a za sportovními soutěžemi jezdí po celé republice i do zahraničí. Ráda bych tyto aktivní děti moc pochválila a tímto je zviditelnila, protože se o nich moc neví.

Naši obec Kunčice pod Ondřejníkem už několikrát reprezentovali v soutěži Medvědí stezka Sofie Strnadlová, Erika Magnusková a Michael Pastrňák, kteří jsou aktivními sportovci v rámci Sokola ještě spolu s Karin Stillerovou.

Bára Chýlková, Vanesa Kobzíková a Barbora Čajánková mají rády pohyb podle hudby a s kroužkem Fren Zumba Stars vystupovaly i na mistrovství republiky. Ve sportovní gymnastice vyniká Bára Chýlková, která už také soutěžila na mistrovství republiky. Vojtěch Kubečka je skvělým a zdatným zápasníkem, který reprezentuje sportovní oddíl zápasu v Tiché a posbíral už velké množství těch nejlepších ocenění. Za FBK Rožnov pod Radhoštěm běhá za děravým míčkem s florbalovou holí Samuel Hanslián, který byl letos vyhlášen jako jeden z nejlepších sportovců města Rožnova pod Radhoštěm v kategorii do 15 let. Chtěla bych pochválit i fotbalisty – za Kunčice hrají Daniel Kaděra a Vojtěch Velička, za Frenštát hraje Tibor Sojka. Basketbal hrají Michael Pastrňák, Daniel Mills, Erika Magnusková a Karin Stillerová, která je také šikovnou budoucí motorkářkou a v současné době jezdí motokros na čtyřkolce. V rodinné tradici volejbalistů pokračuje ve frenštátském oddíle Sofie Strnadlová a Matěj Strnadel je šikovný orientační běžec, Jakub Zelený je malý hasič. Vojtěch Velička prohání s pálkou malý míček po stole ve frýdlantském oddíle stolního tenisu. V oddíle juda v Nové Vsi pravidelně trénují Michael Pastrňák a Matěj Strnadel, v bojovém umění taekwondo vyniká Šimon Moškoř a všichni tři nám v tělocvičně na žíněnkách rádi předvedli, co umí.

Nejsou důležitá jejich umístění (to by bylo dlouhé – všichni dohromady přinesli celkem 125 medailí!), ale že smysluplně tráví volný čas s kamarády, navzájem se podporují, povzbuzují, zatleskají si, když má někdo úspěch, jsou sobě navzájem velkou inspirací a sport je opravdu baví.