Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Krkonoše očima dětí: Mladá umělkyně zvítězila ve výtvarné soutěži!

Krkonoše očima dětí: Mladá umělkyně zvítězila ve výtvarné soutěži!Správa Krkonošského národního parku letos vyhlásila již 45. ročník výtvarné soutěže „Krkonoše očima dětí”, která přilákala rekordní počet účastníků z celé České republiky. Celkem 19 mateřských, 5 speciálních a 55 základních škol zaslalo do soutěže 753 obrázků. Letos se poprvé přihlásila a zapojila i naše škola.

Mezi těmito talentovanými mladými umělci se žačka 6. třídy naší školy Lucie Vrlíková zvlášť vyznamenala. Její kreativní a působivý pastelový výkres vlka nejen zaujal porotu, ale také jí vynesl 1. místo ve své kategorii! Lucka si zvolila jeden ze 3 nabízených výtvarných námětů „Vlk je v Krkonoších opět doma“ a vlka obecného ztvárnila technikou tzv. inverzní kresby. Kresba světlými pastely na tmavý papír vytvořila působivé prostorové efekty a světlo na černém papíře vdechlo zvířeti jeho zvláštní oduševnělost. Lucce se právě povedlo nejen skvěle výtvarně zachytit vlka, ale vyvolat v divákovi dechberoucí pocit krásy i hrůzy při pohledu na tuto nebezpečnou horskou šelmu při nočním vytí.

Je to skvělý příklad toho, jak mohou děti prostřednictvím umění vyjádřit svůj jedinečný pohled na svět a jaké výsledky mohou být dosaženy, když se talent a pečlivá práce setká s příležitostí.