Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Den s civilní obranou

Den s civilní obranou

Ve středu 27. 9. se na naší škole uskutečnil již tradiční Den s civilní obranou (Den s CO). Počasí nám tentokrát nádherně vyšlo, už od rána se na nás usmívalo sluníčko a teploty připomínaly spíše léto než podzim.

Po cvičném poplachu se všichni žáci shromáždili na hřišti a byli rozděleni do družstev. Tato družstva byla na prvním i na druhém stupni smíšená napříč ročníky, aby se žáci učili komunikovat a spolupracovat nejen se svými kamarády, s nimiž se denně potkávají ve třídě, ale i s jinými dětmi. Ke každému družstvu byl přiřazen pedagogický dohled a na prvním stupni také vždy jeden deváťák. Další žáci dvou devátých tříd zabezpečovali celkem šest stanovišť, jimiž musela družstva projít.

Žáci vybavení svačinkami a dobrou náladou z pobytu v přírodě se vydali po dvou trasách v okolí školy a zastavovali na stanovištích, aby splnili úkoly, které tam na ně čekaly. Mezi tyto úkoly patřily střelba ze vzduchovky, první pomoc, čtení v mapě (topografie), hod na cíl a všeobecné testy o zásadách bezpečnosti a jednání při mimořádných událostech. Možnost vyniknout tak dostali i žáci, jimž se obvykle ve škole příliš nedaří, a mnozí překvapili svými znalostmi.

Celá akce se vydařila a snad také navnadila žáky k častějšímu pobytu venku ve zbývajících slunných dnech.

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ZŠ.