Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Adventní předčítání v 1. třídě

Adventní předčítání v 1. tříděOd 1. prosince se prvňáčci mohli přesvědčit, že čekání na Vánoce není jen dobou příprav a nakupování, ale také zklidnění a naslouchání.

Období Adventu jsme v 1.A využili k tomu, že jsme mezi sebe do třídy pozvali dobrovolníky z řad rodičů, prarodičů, dokonce se našel i jeden odvážný sourozenec, aby nám přišli předčítat.

A tak jsme si každý den mohli to čekání na Ježíška zkrátit tím, že jsme se zaposlouchali do krásných vánočních příběhů, kouzelných pohádek a mnohdy i vtipných vyprávění o dětech nebo zvířátkách.

Prvňáci se ukázali jako ukáznění a vděční posluchači, a jen co někdo dočetl, už se pídili po tom, kdo nám přijde číst další den.

U dětí v 1. třídě, které začínají číst, je podpora zájmů v oblasti čtenářství klíčová, proto jsem ráda, že se našlo tolik ochotných rodinných příslušníků. A i když někteří čtenáři vcházeli do třídy s ostychem, brzy se rozplynul, protože tam na ně čekalo dychtivé dětské publikum. Společné čtení se tak nakonec stalo příjemně stráveným časem pro všechny.

Moc děkuji všem, kteří se do našeho předvánočního čtení zapojili a byli pro děti krásným příkladem a skvělou motivací, aby se z nich stali brzy také takoví nadšení čtenáři.

A přeji rodičům (i prarodičům) a dětem, aby si nejen o Vánocích našli čas přečíst si společně něco pěkného.