Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Adventní odpoledne ve škole 2023

Adventní odpoledne ve škole 2023

Dne 1. prosince se v naší škole konalo oblíbené předvánoční setkání nazvané Adventní odpoledne, trvající od 15:00 do 17:00 hodin. Tato událost byla opětovně zorganizována ve spolupráci se spolkem rodičů OSKAR. Plynule na ni navazovala další akce - Rozsvěcení vánočního stromu před obecním úřadem.

V dopoledních hodinách ve škole probíhala projektová výuka na toto téma a přípravy spojené s Adventním odpolednem. Cílem této akce bylo zejména vytvořit prostor pro setkání, příjemné strávení času a prohlídku prostor školy v době všeobecného předvánočního shonu.

V tomto roce jsme se rozhodli opět nepožádat rodiče o pomoc při přípravě, a to s ohledem na aktuální složitou ekonomickou situaci. Záměrem bylo zabránit soutěži mezi třídami o nejvyšší výdělek.

Žáci naší školy připravili výrobky, které bylo možné zakoupit za symbolické částky. Občerstvení bylo zajištěno ve "školní kavárně", kterou obsluhovali nejstarší žáci v prostorách školní jídelny. Rodiče měli možnost společně se svými dětmi vytvořit v učebně výtvarné výchovy drobný dárek a zároveň si zde mohli dát občerstvení. Všichni návštěvníci měli také příležitost prohlédnout si téměř všechny třídy a učebny s ukázkami výukových pomůcek.

V galerii byla k vidění nejen výstava s názvem "Atraktivita tváří", ale návštěvníci měli také poslední možnost prohlédnout si výstavu žáků školní družiny "Ukaž, co umíš vyrobit".

Výtěžek ze všech tříd byl uložen na účet darů školy. Nejstarším žákům, kteří měli největší podíl na přípravách, bude přispěno na třídní mikiny. Zbývající finanční prostředky budou využity ve prospěch všech žáků, například při organizaci Dne dětí nebo jiných plánovaných společných akcí.

Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a finančně přispěli. Podařilo se vybrat krásnou částku 56 578 Kč.

Ráda bych touto cestou také poděkovala za Vaše finanční dary škole, které jste zasílali na účet: 2200645056/2010. Podrobné informace o čerpání darů za minulá období jsou dostupné na webových stránkách školy.