Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Svatý Martin ve třídě Ptáčat

Svatý Martin ve třídě Ptáčat

Tradicí a pověstí o svatém Martinovi jsme ve třídě Ptáčat žili celý svatomartinský týden. Ve výtvarných činnostech děti vystřihovaly koně, pak jeho obrys přenášely na výkres formou obtiskování a nakonec jej obtahovaly tuží.

V kroužku Dolňánek se pokusily dramaticky ztvárnit samotný příběh, kdy Martin obdaroval žebráka kusem svého pláště, a pak si při společném povídání ujasnily, jak může každý z nás pomáhat druhým.

Vyvrcholením celého týdne bylo pečení svatomartinských rohlíčků. Děti si samy připravily těsto a druhý den rohlíčky plnily ořechovou nádivkou a zamotávaly. O své cukrářské výrobky se samozřejmě rozdělily i s dětmi ze třídy Motýlků a dokonce si odnesly malé balíčky na zkoušku rodičům.

Celým týdnem nás provázela písnička „Už Martin na bílém koni“, která je pro děti příslibem blížící se bílé zimy.