Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Lyžujeme se sluníčkem

Lyžujeme se sluníčkem

Dvacet jedna dětí z obou školek si týden od 6. do 10. března 2023 užilo na Lyžařském kurzu s názvem Lyžujeme se sluníčkem v Resortu Bílá – Beskydy. I když se nám sluníčko objevilo na obloze jen vzácně, neubíralo to dětem na dobré náladě a chuti učit se lyžovat. Pro některé z nich to byla úplně první zkušenost s tímto sportem, ostatní si přijeli na Bílou zdokonalovat již nabyté zkušenosti.

Děti byly rozděleny do tří družstev s názvy: Grepíci, Rybičky a Zebry. Od instruktorů Pavla, Rádi a Libora jsme dostali domácí úkol, a to vymyslet povzbuzující „pokřiky“ pro každé družstvo, a tak jsme si jízdu autobusem zpříjemnili veršováním. S každým dnem si děti upevňovaly získané zkušenosti, rychle se zdokonalovaly a těšily se na další lekci.

Velkou motivací malým lyžařům byla plánovaná páteční přehlídka toho, co se za celý týden na kurzu naučily. Hojná účast maminek, tatínků, babiček, dědečků, sourozenců a kamarádů a jejich mohutné povzbuzování děti namotivovalo k těm nejlepším výkonům. Odměnou jim pak byly nejenom rozzářené tváře a úsměvy všech blízkých, ale také medaile, které dětem předali jejich oblíbení instruktoři.

Pojďme se rozloučit oblíbenými pokřiky: „My jsme rybky zelené, kluci, holky, jedeme!“ „Zebrám pruhy na svahu dodávají odvahu. Černobílé proužky zvládnou všechny zkoušky!“ „Pojďme na svah Grepíci, řádit jako čertíci!“

Již nyní se těšíme na další sezónu.