Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zimní sportovní den

Zimní sportovní den

Bruslení na kluzišti ve Frenštátě pod Radhoštěm

V rámci již tradičního Zimního sportovního dne, který se uskutečnil před pololetními prázdninami ve čtvrtek 2. února 2023, se z naší školy vydalo bruslit zhruba 80 dětí všech věkových kategorií spolu s několika nadšenými učiteli.

Na ledové ploše se potkali jak zkušení bruslaři, tak také začátečníci, kteří ale vedle svých kamarádů rychle překonávali ostych. Po 90 minutách bruslení odcházely děti trochu unavené a promrzlé, ale zároveň spokojené a nadšené.

Cestovali jsme vlakem i pěšky, a tak jsme byli ten den i včetně bruslení neustále v pohybu. Dopravu i vstupné jsme dětem uhradili z „Darů škole“, tímto děkujeme rodičům, kteří školu podpořili.

Zimní sportovní den ve škole

Žáci, kteří se rozhodli nezúčastnit bruslení, měli připravený program plný pohybu ve škole. Šesťáci a sedmáci se spojili a pod vedením p. uč. Heryánové a Charbulákové vyrazili do lesa hledat ve zmrzlém sněhu stopy zvířat. Z těchto stop následně vyráběli odlitky ze sádry.

Starší žáci, z osmých tříd a 9.A, si vyšli na procházku, cestou fotili „Selfie abecedu“ a mnozí byli velice nápadití. Poslední den před prázdninami završili v tělocvičně utkáním ve vybíjené.