Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zbojnická hledačka na Hukvaldech

Zbojnická hledačka na Hukvaldech

Žáci 2. a 3. třídy si užili svůj třídní výlet s interaktivní hrou Zbojnická hledačka a návštěvou hájenky. Hned po příjezdu k hradní bráně se obě třídy rozdělily, aby se ve svém programu vystřídaly. Nejdříve jsme si s paní průvodkyní prošli všechna zákoutí krásného hukvaldského hradu – vězení, kapli, palác a také jsme vystoupali na nejvyšší vyhlídku, odkud byl krásný výhled do okolí. V průběhu prohlídky jsme hledali písmenka, která byla součástí tajenky zbojníka Ondráše.

Po přestávce na občerstvení a nezbytné nákupy jsme vyrazili k oboře, kde už na nás v hájence čekal hajný pan Koutný, který nám povyprávěl spoustu zajímavostí ze života zvířat, a to nejen těch, jež žijí v oboře. Cestou jsme pozorovali muflony a daňky, kteří jsou stálými obyvateli obory a odpočívali ve stínu krásných vzrostlých stromů.

Výlet na Hukvaldy jsme si v pěkném letním počasí moc užili a procházka oborou, které je letos už 456 let, byla v letním horku moc příjemná.