Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ve školní jídelně se vařilo s profesionálním kuchařem

Ve školní jídelně se vařilo s profesionálním kuchařem

Ve středu 7. 12. se ve školní jídelně základní a mateřské školy vařilo s profesionálním kuchařem společnosti LA Food s.r.o. panem Ondřejem Štalmachem.

Společnost nabízí v rámci dobré spolupráce svým partnerským jídelnám Kuchařské akademie – odborná školení, kde profesionální kuchař ukazuje, jak zařadit moderní gastronomii i do školních jídelen, a že vařit se dá nejen zdravě, ale také velmi chutně.

Téma vaření bylo Hřejivé luštěniny. Děti si pochutnaly na kukuřičné krémové polévce a masovo-luštěninových koulích s omáčkou z pečených paprik a tarhoňou.

Vaření probíhalo ve velmi přátelské atmosféře a pro obě strany bylo opravdu přínosné. Ondra předal paním kuchařkám cenné rady a doporučení, které určitě uplatní ve své praxi. Dětem uvařené menu velmi chutnalo a všichni se těšíme na další spolupráci.

Mgr. Jitka Mlčáková, LA Food s.r.o.