Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Návštěva 8.A a 8.B na SOŠ Lískovecké

Návštěva 8.A a 8.B na SOŠ Lískovecké

Dne 8.12. se 8.A zúčastnila prohlídky SOŠ Lískovecká – Ha Hrázi. Žáci byli přivezeni ke škole autobusem, který pro ně byl poslán, což bylo příjemnější než cesta v MHD. Hned po příjezdu byli žáci provedeni po škole a následně po informačním okénku rozděleni na 2 skupiny. První skupina se vydala do části školy se zahradnictvím, kde si vyzkoušela výrobu vánočních ozdob. Druhá skupina šla do technické části školy, kde si pak vyzkoušela montování motoru. Obě dvě skupiny se sešly u soutěže dojení krávy, kde za 1 min. bylo nejvíc nadojeno 1,2 litru mléka. Následně po jízdě traktorem, se kterým žáci naštěstí nenabourali, byli provedeni po garážích školy se zbrusu novými traktory a kovárnou, v níž spatřili středoškoláky připravující se na závěrečné zkoušky. Tam také skončila prohlídka školy.

Také 8.B se ve čtvrtek vydala do Frýdku-Místku, konkrétně na Lískoveckou. Nejvíce se žákům na střední škole líbila 3D tiskárna, na níž si mohli vymodelovat přívěšek, vyzkoušeli si práci na počítačích a navštívili 3D kino s rozlišením 4K. Kladně hodnotili příjemné prostředí, jídelní bufet a automat na kávu. Myslíme si, že stejně jako dříve budou někteří naši žáci pokračovat ve studiu na střední škole právě zde.

M. Šilhavý za 8.A a žáci 8.B