Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Mikulášská nadílka a čertovské skákání

Mikulášská nadílka a čertovské skákání

Ve středu 6. prosince se na naší škole uskutečnila tradiční nadílka pro žáky u příležitosti svátku sv. Mikuláše. Deváťáci z obou devátých tříd procházeli školou v maskách andělů a čertů vedení Mikulášem a navštívili postupně všechny třídy. Mikuláš pokáral ty děti, které se letos vyskytly na jeho seznamu hříšníků, a spolu se svojí družinou přijal jejich sliby, že se do příštího roku polepší. Žáci, kteří se na návštěvu Mikuláše, čertů a andělů připravili a zazpívali koledu, dostali za odměnu malou sladkost.

Po nadílce se pro žáky prvního stupně konalo v tělocvičně tradiční čertovské skákání. Vybraní žáci z každé třídy se navzájem utkali v soutěži skákání přes švihadlo a mnozí podali v počtu přeskoků za minutu úctyhodné výkony. Vítězové ve svých kategoriích obdrželi diplom a malou odměnu. Na výsledky se můžete podívat níže.

skakani.jpg