Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Masopustní průvod

Masopustní průvodMasopustní průvod už má v našich družinových činnostech své ukotvené místo. Mnoho dětí se na něj těší. Slibuje maškarní radovánky, převleky a hlučnou zábavu vůbec. O masopustu bývá chladno, a tak se masky zaoblily vrstvami teplého oblečení, aby cestu naší obcí přečkaly ve zdraví. A tak se stalo, že některá zvířátka vypadala velmi vykrmená a dalo trochu práce je od hospodářů odlákat. Aby tak ještě padla na zabijačku! To by se špatně vysvětlovalo…

Ruční výroba masek je hlavním předbodem programu, a proto jsme se v jednotlivých odděleních na průvod v maskách několik dní pilně připravovali. I letos se někteří předvedli jako zdařilí ševci a švadlenky, důmyslní malíři a výrobci ozdob nebo hudebních nástrojů. Královna celého průvodu převzala „právo se veselit“ od ředitelky školy. Chasníci, kominíci, pastevci, ženichové, chudina, důchodce, smrtky, dokonce i jedna mrtvola, rybář, myslivec, kuchaři, babky i krasavice k pohledání se se zvířátky pustili obcí.

Cestou navštívili některé hospodáře a hospodyně, kterým kapela zahrála skladby převážně divokého ražení k tanci s medvědem. Dostali odměnu a odtáhli dál. Medvěd byl tradičně neposedný. Hrozilo, že se utrhne, proto jej ostatní drželi zkrátka. Došli jsme s ním na obecní úřad, kde byl vypuštěn. Po tradičním tanci s místostarostou a po říkadlech o masopustu děti obdržely mlsnou odměnu: pochutnaly si na preclíku i vdolcích. Právo se veselit ale musela královna vrátit, a proto se průvod vydal na zpáteční cestu za troubení kolemjedoucích aut. V průvodu nás letos doprovodilo i několik rodičů. Taškařice to byla pořádná!

Fotografie průvodu naleznete na webových stránkách školy v záložce ŠKOLNÍ DRUŽINA/FOTOGALERIE.