Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Beseda se sociální pracovnicí

Beseda se sociální pracovnicíŽáci devátých tříd se seznámili s prací sociální pracovnice. V úterý 14. května 2024 se žáci devátých tříd naší školy sešli na besedě s paní Kateřinou Niklovou, sociální pracovnicí, která jim přiblížila náplň své práce a důležitost péče o děti.

Paní Niklová se žákům představila jako pracovnice v oblasti sociální péče a zdůraznila, jaký má význam práce s dětmi a mládeží. Představila žákům své každodenní úkoly, které zahrnují pomoc dětem v obtížných situacích a hledání vhodných rodinných prostředí pro děti, které jsou bez rodičovské péče.

Během besedy paní Niklová kladla důraz na právo dětí na lásku a péči v rodinném prostředí. Diskutovala s žáky o významu rodiny a podporovala jejich aktivní zapojení do tématu. Žáci měli možnost klást otázky a sdílet své názory na práci sociálních pracovníků.

Beseda byla velmi poučná a inspirativní, přiblížila žákům důležitost péče o děti a ukázala, jakým způsobem mohou sami přispět k podpoře těch, kteří ji potřebují. Paní Niklové děkujeme za její čas a ochotu se s našimi žáky podělit o své zkušenosti a znalosti.