Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Svatý Martin ve školní družině

Svatý Martin ve školní družině

Doufali jsme, že se objeví – a skutečně přijel! Bájný svatý Martin přiklusal na svém bílém koníkovi až k naší základní škole. Zeptal se dětí, zda mají vše připraveno na zimu, uklizenou zahrádku a nachystané pochoutky pro zvěř, aby v mrazech netrpěla. Děti svorně potvrdily, že je tomu tak, že vše je připraveno. Pak podarovali svatého Martina i jeho koně občerstvením. S úžasem jsme sledovali blízkost, frkání a pozdravy kopýtkem koníka a jeho krasojízdu. Druhý den pocukroval sníh vršky našich kopců. Pranostika se naplnila.

V družině víme, jak je sníh pro přírodu důležitý. Sněhovou peřinou se přikryje vše, co pak má na jaře vyrůst. Sníh se promění ve vodu, aby se žíznivé rostliny s chutí napily. Mráz zase vyštípe havěť.

Vše se chystá na zimu. Naše děti ve školních družinách tuto přípravu reflektují výtvarnou tvorbou. Malují, lepí, hrají si. Přejme jim hojnou sněhovou nadílku, aby jejich svět zůstal takový, jak si ho i my pamatujeme z dětství.