Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Velikonoce v MŠ dolní

Velikonoce v MŠ dolníNámi netrpělivě očekávané svátky jara jsou po dlouhých zimních měsících konečně za dveřmi! K tomuto období se vážou lidové tradice, jako je pečení velikonočního beránka, mazanců, jidášů, výroba pomlázky z vrbových proutků, zdobení vajíček a jiné.

Děti ze třídy Kuřátek a Sluníček se rozhodly nejdříve jarně ozdobit své třídy i bezprostřední okolí. Do oken jsme nalepili barevné zajíčky, do vázy natrhali jarní větvičky a zavěsili na ně malinká vajíčka, před dveře umístili větve z vrby a nazdobili je, schody nám krášlí puntíkované květináče s čerstvě zasazenými pelargoniemi. „Jarní“ plot naší školky zaujme na první pohled barevnými truhlíky s maceškami. Velikonoční vajíčka, nazdobené věnečky a další dekorace působí radostně a vesele.

S našimi dětmi a jejich rodiči jsme si některé z velikonočních tradic připomněli při velikonočním tvoření. Malí výtvarníci si zkusili namalovat a ozdobit vyfouknutá vajíčka, slámové věnečky a také zápichy do květináčů v podobě zajíčků.

Děti měly ze svých výtvorů velkou radost a jistě si jimi zkrášlí své domovy. Rodičům velmi děkujeme za pomoc při výzdobě školkového plotu. Nyní již nezbývá než vyhlížet slunečné počasí a těšit se na teplo a vše, co je s jarními měsíci spojené.