Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Vánoce a vánoční den v MŠ dolní

Vánoce a vánoční den v MŠ dolní

Přípravy na tento významný den, který děti prožívají s velkým očekáváním, jsme zahájili již v prvním adventním týdnu. Všichni jsme se podíleli na vánoční výzdobě naší školičky. Nejprve jsme v obou třídách nastrojili vánoční stromečky, které nám darovali naši milí rodiče Kovalští, do všech oken nalepili sněhové vločky a na odpoledne jsme si na pomoc přizvali naše rodiče. Maminky a tatínkové s námi vyráběli ozdobné adventní sklenice z přírodních materiálů. Následovaly úkoly, které nám poslal sám Ježíšek. Při jejich plnění jsme postupně vyráběli např. čerty a Mikuláše, kteří ozdobili šatny naší školky. Vymodelovali jsme si z modelíny vánoční cukroví, vyrobili baňky a vánoční přáníčka.

Vánoční den se blížil. Počasí venku nám znásobilo vánoční atmosféru, napadly závěje sněhu. Museli jsme se jím brodit. Všichni jsme netrpělivě očekávali náš slavnostní den. Ježíšek se konečně spustil po zlatém laně a zavítal k nám s dárečky. Oči dětí se rozzářily nad hromadami dárků, které nám štědrý Ježíšek letos opět nadělil. Kéž by takové bohaté Vánoce mohly slavit všechny děti na celé naší planetě.

Přejeme vám také u vás doma bohatou nadílku, ale především klid, štěstí, zdraví, lásku a pohodu po celý nadcházející rok 2023.

Za MŠ dolní Markéta Macurová a Zuzana Tomančáková