Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Noví debrujáři

Noví debrujáři

Je leden, a to je doba, kdy naši malí debrujáři ze třídy Ptáčat začínají znovu soutěžit a plnit úkoly z Poháru vědy.

Letošní ročník má název „Kolem světa 2023“. S dětmi jsme se v 1. kole podívali do Asie, konkrétně jsme navštívili Japonsko, Čínu a Indii. Zjišťovali jsme zajímavosti z těchto zemí, vyprávěli si o vynálezech z techniky a přírodních věd. Děti získávaly informace i o nejpopulárnějších sportech, např. jízda na bambusovém kajaku v Číně, kriket a pozemní hokej v Indii a v Japonsku skoky na lyžích.

Děti se svými rodiči doma vyráběly vějíř s různými motivy a provedením, ve školce pak plnily zadané úkoly z experimentální části, kdy se jednalo o „Pokus s rýží a pastelkou“, v praktické části „Pokus s čajem – získávání vody z uvařeného čaje“.

Příští měsíc čeká na děti i dospělé další putování kolem světa, které nám přinese nové úkoly a pokusy a na které se moc těšíme.