Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Návštěva u krkavce Nera

Návštěva u krkavce Nera

Děti ze třídy Kuřátek a Sluníček se v tomto týdnu vypravily na návštěvu za zvířátky. Možná to nevíte, ale poblíž naší MŠ dolní se nachází voliéra s ptáčky, kterou vlastní pan Musial. Díky jeho ochotě a vstřícnosti si mohly děti zblízka prohlédnout několik druhů opeřenců, a to bílé holoubky, páva, slepice domácí, různé druhy bažantů, ale hlavně cvičeného krkavce Nera, který na nás udělal velký dojem.

Umí spoustu věcí, například žrát z ruky, sedět na rameni, aportovat různé předměty a hlavně je velmi zvědavý a má rád barevné oblečení, takže se mu děti moc líbily. Dozvěděli jsme se, že je to všežravec, rok starý a pochází z chovné stanice. Pan Musial se mu musí hodně věnovat, jinak by zakrněl a byl by smutný. A protože v plánu je naučit ho mluvit, na nezájem svého pána si Nero nemůže stěžovat. Často s ním vyjíždí do lesa, kde si může volně zalétat a má ho často i doma, tam se kamarádí s kocourem a dvěma pejsky, kteří nás po celou návštěvu provázeli.

Děti si podívanou u zvířátek užily, získaly nové poznatky o ptácích a ti odvážnější si mohli krkavce Nera pohladit. Tento mini výlet se nám všem moc líbil a za pár měsíců, až bude tepleji, si jej chceme zopakovat, podívat se, co nového se Nero naučil, a také vidět zblízka hady, které milovník zvířat pan Musial rovněž vlastní.

Už teď se na příští exkurzi všichni moc těšíme.