Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Vítání jara u Sluníček a Kuřátek

Vítání jara u Sluníček a Kuřátek

V úterý 19. 3. jsme si s naší školičkou připomněli tradici vynášení Morany aneb "Vítání jara". Byl to pro nás 2. ročník této slavnosti. Mladší děti vyrobily Moranu z přírodnin a oblékly ji do temných (zimních) šatů. Starší děti Moranu upekly z kynutého těsta, dozdobily ji velkýma očima a nejrůznějšími detaily (prsty, ústa plná zubů, kmínové vlasy, slunečnicová znaménka, dýňové pihy). Musíme říci, že obě "Mařeny" (jak je děti nazvaly), vypadaly strašidelně.

Náš průvod obcí byl doprovázen hrou dětí na hudební nástroje a básní "Zimo, zimo, táhni pryč!" Naše cesta skončila u potoka, kde jsme "Mařenu" starších dětí hodili z mostku dolů. Morana mladších dětí nás pozorovala zpovzdálí. Pro nás dospělé bylo moc hezké pozorovat radost dětí a jejich úsměvy ve tvářích. Slavnost jsme si všichni užili a pevně věříme, že si vytoužené jaro společně vychutnáme! Tak zase za rok, Morano!