Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Návštěva z mobilního hospicu Strom života

Návštěva z mobilního hospicu Strom života

Ve středu 21. 2. a ve čtvrtek 22. 2. 2024 zavítala do naší mateřské školy návštěva z Mobilního hospicu Strom života s programem Co teď, co potom, který navázal na aktuální téma mateřské školy „Moje tělo“. Program v podobě loutkového divadélka s pohádkovým příběhem Kocour, čarodějnice a Klára seznámil děti s tématem zdraví a nemoci, koloběhu života, stáří, umírání a s hospicovou péčí. Děti se měly možnost během celého programu aktivně zapojovat, účastnit se speciálně vytvořených her nebo si například vyzkoušet simulátor stáří a handicapu, který jim přiblížil, jaké to je, když má člověk např. zhoršený zrak. Program se dětem moc líbil a již nyní se těšíme na další návštěvu.