Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > „Veselé zoubky“ v 1.A

„Veselé zoubky“ v 1.A

V letošním roce jsme se zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“ společnosti DM drogerie markt s.r.o., který je zaměřen na žáky 1. tříd základních škol a jehož cílem je pomoci dětem zorientovat se v oblasti prevence zubního kazu a správné péče o chrup dětí.

V pátek 5. 4. 2024 se prvňáčci v hodině Prvouky seznámili s problémem zubního kazu, zhlédli zábavně-edukační film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, plnili úkoly v interaktivním programu, probírali téma správné péče o zuby, správné techniky čištění a důležitosti preventivní prohlídky.

Děti se dozvěděly, že zubní kaz patří k nejrozšířenějším infekčním onemocněním na světě a jak moc je důležité vytvářet si správné hygienické návyky už od dětství. Každý žák dostal od společnosti DM drogerie markt s.r.o. preventivní balíček, který obsahoval zubní kartáček, pastu, mezizubní párátka a samolepku do koupelny se správným postupem čištění zubů.

Programem „Veselé zoubky“ jsme plynule navázali na úspěšnou akci školní družiny Křeslo pro hosta, kdy byla hostem zubní lékařka paní Alena Kociánová, která se s dětmi věnovala prevenci zubního kazu také prakticky.

Děti toto téma zaujalo a program se jim líbil. Proto věřím, že se o své zoubky budou dobře starat, aby měly zdravý úsměv.