Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Matematický klokan 2024

Matematický klokan 2024

Matematický klokan, oblíbená soutěž pro matematické nadšence, opět přinesla vzrušení a radost mnoha žáků. Tato soutěž se u nás koná každoročně a je určená pro žáky 2.–9. tříd rozdělených do čtyř kategorií. Přinášíme vám výsledky a zajímavé poznatky z letošního ročníku.

Cvrček (2. a 3. třída): Nejmladší účastníci soutěže se ukázali jako malé matematické talenty. V této kategorii zvítězila Karolína Dudková z 2. A s 79 body z celkových 90, moc pěkné výsledky měli ale i další v pořadí:

Lucie Slováková

70

Kaděra Daniel

67

Johana Kulhánková

66

Strnadel Matěj

64

Mills Daniel

60

Klokánek (4. a 5. třída): Mladší žáci se nezalekli matematických výzev. V této kategorii byl nejlepší Dominik Kaděra z 5. A s 94 body z celkových 120, šikovní počtáři byli ale i tito další:

Markvart František

81

Knapková Lucie

77

Zátopková Sára

75

Gajdzioková Nela

73

Benjamín (6. a 7. třída): Starší žáci se potýkali s náročnějšími úlohami. V této kategorii měl nejlepší výsledek Kryštof Palarčík ze 6. třídy, získal 60 bodů z celkových 120.

Kadet (8. a 9. třída): Nejstarší žáci se museli poprat s opravdu obtížnými úlohami. V této kategorii byli nejlepší Matěj Šilhavý s 82 body a Lukáš Brachniak s 81 body.

Zajímavým zjištěním je, že mladší žáci byli úspěšnější než ti starší. Je možné, že starším se při řešení úloh moc nechtělo přemýšlet, zatímco mladší se s chutí pustili do matematických výzev. To nám ukazuje, že matematika není jen pro jedničkáře, ale pro všechny, kteří mají chuť a zájem se v ní zdokonalovat.

Děkujeme všem soutěžícím za účast a gratulujeme vítězům! Ať se vám matematika stane radostí a inspirací i nadále.