Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Halloween - Dýňová soutěž 2023

Již tradičně proběhla ve škole v prvním listopadovém týdnu soutěž ve zdobení a dlabání dýní. Ze 38 dýní se vytvořila na chodbě školy výstavka, která se 1.11. ráno rozsvítila. Všichni žáci školy se postupně na výstavku chodili dívat a vybírali si svou „favoritku“ mezi dýněmi, které dají hlas.

Autor: Petra Mertová Publikováno 8. 11. 2023 7:53

Logická olympiáda 2023

I v letošním  školním roce se několik odvážlivců zúčastnilo této, již tradiční, logické soutěže. Do krajského kola se sice nikdo neprobojoval, ale máme mnoho moc pěkných výsledků.

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 7. 11. 2023 7:06

Komiksové hrátky

V úterý 31. října 2023 navštívili žáci 4. třídy Městskou knihovnu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde měli pod vedením paní knihovnice připraven workshop na téma Komiksové hrátky. Dozvěděli se, jak komiks vypadá, z čeho se skládá, kdo se podílí na jeho tvorbě, jaké jsou druhy a význam „bublin“.

Autor: Silvie Kokešová Publikováno 6. 11. 2023 8:45

Výsledky dýňové soutěže

Autor: Petra Mertová Publikováno 3. 11. 2023 9:57

Přírodovědný klokan

V říjnu proběhla soutěž Přírodovědný klokan. Soutěž Přírodovědný KLOKAN pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit a podpořit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Autor: Blanka Zemánková, Petra Švrčková Publikováno 20. 10. 2023 13:20

Dopravní hřiště

Ve čtvrtek 5. října 2023 se čtvrťáci vydali na dopravní hřiště do Frýdlantu nad Ostravicí. Nejprve si pod vedením pana lektora zopakovali základy bezpečné jízdy na kole, pravidla pro cyklisty a procvičili dopravní značky.

Autor: Silvie Kokešová Publikováno 12. 10. 2023 8:47

Přespolní běh

26. září se na hřišti TJ Sokol Ostravice uskutečnilo okrskové kolo přespolního běhu pro první stupeň. V I. a II. kategorii dokázali žáci naší školy svou vytrvalost a odhodlání doběhnout závod až do cíle. Konkurence byla veliká. Celkem změřily své síly děti z devíti základních škol.

Autor: R. Strnadlová, L. Golová Publikováno 5. 10. 2023 11:13

Bezpečná cesta prvňáčků do školy

Hned v prvním zářijovém týdnu byli naši nejmenší žáci seznámeni s tím, jak se správně pohybovat na cestě do nebo ze školy. Žáky navštívily policistky z odboru PČR ve Frýdku-Místku.

Autor: Alena Charbuláková, Ivona Hrubišová Publikováno 2. 10. 2023 11:34

Den s civilní obranou

Ve středu 27. 9. se na naší škole uskutečnil již tradiční Den s civilní obranou (Den s CO). Počasí nám tentokrát nádherně vyšlo, už od rána se na nás usmívalo sluníčko a teploty připomínaly spíše léto než podzim.

Autor: Petra Švrčková, Denisa Magdoňová Publikováno 2. 10. 2023 11:32

Větrný den s TERIBEARem

Prvňáčci se letos poprvé zapojili do tradičního charitativního happeningu Hýbejte se s TERIBEARem aneb PRIMA POHYB S MEDVĚDEM nadace Terezy Maxové dětem. Ta za každou zapojenou třídu dostane od sponzorů jednorázový příspěvek 500 Kč.

Autor: Ivona Hrubišová, Kateřina Gajdzioková Publikováno 27. 9. 2023 12:52