Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Preventivní programy

V úterý 28. 11. 2023 se žáci první, šesté a devátých tříd zúčastnili preventivních programů pod vedením lektorek Státního zdravotního ústavu z Ostravy. Prvňáčci měli jako téma hygienu a prevenci infekčních chorob a věříme, že si odteď budou opravdu dobře mýt ruce.

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 29. 11. 2023 17:28

Školní turnaj ve šplhu

Ve středu 22. listopadu se konal turnaj ve šplhu pro žáky 1. stupně. Soutěžilo se v kategoriích 1. a 2. třída a 3. až 5. třída. Všichni statečně bojovali a za velkého povzbuzování spolužáků dosáhli úžasných výsledků:

Autor: Petra Švrčková Publikováno 25. 11. 2023 10:49

Recyklace hrou

V pondělí 6. 11. se všechny třídy zúčastnily výjezdního programu „Recyklace hrou“. Žáci se hravou formou dozvěděli  o negativních vlivech starých elektrozařízení a přenosných baterií na životní prostředí, pokud jsou vyhazovány na nevhodná místa.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 16. 11. 2023 11:24

Recyklohraní a Po stopách plýtváka šatního

Naše škola je již delší dobu zapojena do programu Recyklohraní, jehož cílem je rozvíjet vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a drobného elektrozařízení.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 16. 11. 2023 11:17

Florbalový turnaj

Ve dnech 7. a 14. listopadu se ve Frýdlantu nad Ostravicí konala okrsková kola ve florbalu mladších žáků a žákyň. Naše škola se zúčastnila v obou kategoriích. Nejprve děvčata vybojovala krásné 3. místo a po týdnu chlapci obsadili 6. příčku. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 15. 11. 2023 11:54

Kalusův kalamář

V pátek 3. listopadu 2023 naše kunčické děti navštívily ZŠ v Čeladné. Ta jako každý rok pořádala literární soutěž mladých básníků Kalusův kalamář. Letos se přihlásilo 34 dětí z devíti škol a soutěžilo se ve třech kategoriích. Téma nelehkého úkolu bylo: Hrady, zámky a jejich obyvatelé.

Autor: Renáta Strnadlová Publikováno 14. 11. 2023 15:36

Halloweenská diskotéka v ZŠ

Školní družina vyhlásila v měsíci říjnu společnou akci HALLOWEENSKÁ DISKOTÉKA, která proběhla ve středu 1.11. Výzdobu na akci zajistila školní družina. Děti vytvořily papírové řetězy, lampionky a papírové netopýry. Mezi Dráčky a Klokany vznikl mini závod o nejdelší papírový řetěz.

Autor: Helena Hantkeová Publikováno 10. 11. 2023 16:38

Halloween - Dýňová soutěž 2023

Již tradičně proběhla ve škole v prvním listopadovém týdnu soutěž ve zdobení a dlabání dýní. Ze 38 dýní se vytvořila na chodbě školy výstavka, která se 1.11. ráno rozsvítila. Všichni žáci školy se postupně na výstavku chodili dívat a vybírali si svou „favoritku“ mezi dýněmi, které dají hlas.

Autor: Petra Mertová Publikováno 8. 11. 2023 7:53

Logická olympiáda 2023

I v letošním  školním roce se několik odvážlivců zúčastnilo této, již tradiční, logické soutěže. Do krajského kola se sice nikdo neprobojoval, ale máme mnoho moc pěkných výsledků.

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 7. 11. 2023 7:06

Komiksové hrátky

V úterý 31. října 2023 navštívili žáci 4. třídy Městskou knihovnu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde měli pod vedením paní knihovnice připraven workshop na téma Komiksové hrátky. Dozvěděli se, jak komiks vypadá, z čeho se skládá, kdo se podílí na jeho tvorbě, jaké jsou druhy a význam „bublin“.

Autor: Silvie Kokešová Publikováno 6. 11. 2023 8:45