Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Adventní odpoledne ve škole 2023

Dne 1. prosince se v naší škole konalo oblíbené předvánoční setkání nazvané Adventní odpoledne, trvající od 15:00 do 17:00 hodin. Tato událost byla opětovně zorganizována ve spolupráci se spolkem rodičů OSKAR. Plynule na ni navazovala další akce - Rozsvěcení vánočního stromu před obecním úřadem.

Autor: Kateřina Bumbalíková Publikováno 8. 12. 2023 13:21

Rozsvítil se stromeček

První prosincový den byl pro žáky naší školy velmi náročný. Dopoledne jsme chystali, dotvářeli a balili výrobky dětí na předvánoční jarmark, odpoledne si je zkoušeli prodat. Zhruba 70 žáků se vypravilo pod vedením p. uč. Mgr. Blanky Baňkové a Mgr.

Autor: Marie Kahánková Publikováno 8. 12. 2023 12:57

NÁBOJ JUNIOR

V pátek 24. listopadu se v kulturním domě ve Frýdlantu nad Ostravicí konala mezinárodní matematická soutěž NÁBOJ JUNIOR. Jde o soutěž pro čtyřčlenná družstva žáků 2.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 29. 11. 2023 17:48

Preventivní programy

V úterý 28. 11. 2023 se žáci první, šesté a devátých tříd zúčastnili preventivních programů pod vedením lektorek Státního zdravotního ústavu z Ostravy. Prvňáčci měli jako téma hygienu a prevenci infekčních chorob a věříme, že si odteď budou opravdu dobře mýt ruce.

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 29. 11. 2023 17:28

Školní turnaj ve šplhu

Ve středu 22. listopadu se konal turnaj ve šplhu pro žáky 1. stupně. Soutěžilo se v kategoriích 1. a 2. třída a 3. až 5. třída. Všichni statečně bojovali a za velkého povzbuzování spolužáků dosáhli úžasných výsledků:

Autor: Petra Švrčková Publikováno 25. 11. 2023 10:49

Recyklace hrou

V pondělí 6. 11. se všechny třídy zúčastnily výjezdního programu „Recyklace hrou“. Žáci se hravou formou dozvěděli  o negativních vlivech starých elektrozařízení a přenosných baterií na životní prostředí, pokud jsou vyhazovány na nevhodná místa.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 16. 11. 2023 11:24

Recyklohraní a Po stopách plýtváka šatního

Naše škola je již delší dobu zapojena do programu Recyklohraní, jehož cílem je rozvíjet vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a drobného elektrozařízení.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 16. 11. 2023 11:17

Florbalový turnaj

Ve dnech 7. a 14. listopadu se ve Frýdlantu nad Ostravicí konala okrsková kola ve florbalu mladších žáků a žákyň. Naše škola se zúčastnila v obou kategoriích. Nejprve děvčata vybojovala krásné 3. místo a po týdnu chlapci obsadili 6. příčku. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 15. 11. 2023 11:54

Kalusův kalamář

V pátek 3. listopadu 2023 naše kunčické děti navštívily ZŠ v Čeladné. Ta jako každý rok pořádala literární soutěž mladých básníků Kalusův kalamář. Letos se přihlásilo 34 dětí z devíti škol a soutěžilo se ve třech kategoriích. Téma nelehkého úkolu bylo: Hrady, zámky a jejich obyvatelé.

Autor: Renáta Strnadlová Publikováno 14. 11. 2023 15:36

Halloweenská diskotéka v ZŠ

Školní družina vyhlásila v měsíci říjnu společnou akci HALLOWEENSKÁ DISKOTÉKA, která proběhla ve středu 1.11. Výzdobu na akci zajistila školní družina. Děti vytvořily papírové řetězy, lampionky a papírové netopýry. Mezi Dráčky a Klokany vznikl mini závod o nejdelší papírový řetěz.

Autor: Helena Hantkeová Publikováno 10. 11. 2023 16:38