Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Recitační soutěž – školní kolo

Na konci února proběhlo v Galerii Karla Svolinského školní kolo recitační soutěže, do kterého z třídních kol postoupilo celkem 41 žáků. Všichni soutěžící se pečlivě připravili, a tak jsme slyšeli spoustu krásných básní a náramných výkonů. Porota to ani letos neměla vůbec jednoduché.

Autor: Silvie Kokešová Publikováno 12. 3. 2024 10:12

Co naše babičky uměly a my už jsme téměř zapomněli

Tento televizní pořad mne tak trochu inspiroval při výuce dříve vedené jako pracovní činnosti. Sedmáci se učili základním vyšívacím stehům (přední, zadní, stonkový, perličkový, obrubovací, křížkový), ale také různé ozdobné stehy.

Autor: sedmáci a Mgr. M. Kahánková Publikováno 23. 2. 2024 7:31

Školní kolo biologické olympiády kategorie D

Tématem letošní biologické olympiády je: Jak se žije v lužním lese. V pondělí 5. února 2024 se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády kategorie D pro žáky 6.–7. ročníku. Tento den řešili žáci teoretickou část a poznávání živočichů a rostlin. Ve středu 7.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 22. 2. 2024 9:12

Lyžování se sluníčkem 2024

Ve skiareálu Bílá probíhal od 5. do 9. února vždy odpoledne po škole lyžařský a snowboardový kurz.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 20. 2. 2024 17:12

Divadélko pro školy opět u nás

V úterý 6. února k nám z Hradce Králové zavítali herci Divadélka pro školy. V Galerii Karla Svolinského sehráli dvě představení. Žáci od první do čtvrté třídy zhlédli společně Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná a náramně se přitom pobavili.

Autor: Denisa Magdoňová Publikováno 20. 2. 2024 9:42

Patříme mezi nejúspěšnější při přijímačkách v okrese F-M

Autor: Kateřina Bumbalíková Publikováno 9. 2. 2024 15:53

Kandidáti na Adopci v ZOO Ostrava

Na podzim roku 2023 nás pan místostarosta Tryščuk požádal, abychom se podíleli na výběru živočicha z Ostravské ZOO, kterému chce obec věnovat sponzorský dar.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 10. 1. 2024 11:06

Kosmický zážitkový stan

V týdnu  před Vánoci  se žáci  mohli zúčastnit programu zaměřeného na vesmír. Program trval dva dny a postupně jím prošly všechny ročníky naší školy. Programy byly dva, přizpůsobené  různému věku dětí. Děti si zahrály kosmické hry, pro mladší žáky byly připraveny k zapůjčení vesmírně puzzle.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 8. 1. 2024 11:17

Vánoční koncert ZŠ a MŠ

V místním kostele sv. Máří Magdalény proběhl dne 19. 12. školní Vánoční koncert. Vystupovaly zde děti MŠ, žáci 1. stupně ZŠ navštěvující školní pěvecký kroužek pod vedením p. uč. B. Baňkové a žáci 1. a 2. stupně pod vedením p. uč. M. Kahánkové.

Autor: Blanka Baňková Publikováno 22. 12. 2023 17:18

Pastýřská hra v podání žáků 7. třídy

Po delší odmlce nacvičili žáci 7. třídy úryvek z pastýřské hry doprovázené koledami z nedalekého Hrozenkova. Příběh pojednává o narození Ježíše Krista, jak si ho upravili naši předkové na Valašsku. V představení se kromě pastýřů vedených Bačou (V. Mazochová), Mičulou (D. Fajkusová) a Vaculou (K.

Autor: Marie Kahánková, Hana Kubešová Publikováno 22. 12. 2023 12:35