Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zakončení celoročního projektu „Adopce zvířete ze ZOO Ostrava“

Zakončení celoročního projektu „Adopce zvířete ze ZOO Ostrava“S radostí Vám přinášíme zprávu o úspěšném zakončení našeho celoročního projektu „Adopce zvířete ze ZOO Ostrava“, který probíhal ve spolupráci s obcí. Tento projekt byl nejen poučný, ale také zábavný a inspirující pro naše žáky i pedagogy.

V rámci projektu jsme se byli osloveni, abychom vybrali jednoho živočicha ze Zoo Ostrava, a obec Kunčice p. O. bude toto zvíře adoptovat a poskytne sponzorský dar ZOO Ostrava. Hlasovaly všechny děti naší školy a zvoleným živočichem se stala panda červená. Tato vzácná a ohrožená šelma se stala symbolem naší snahy o ochranu biodiverzity a podněcovala diskuse o důležitosti zachování přírodního prostředí pro naše budoucí generace.

Dne 29. dubna 2024 jsme se všichni společně vypravili na výlet do Zoo Ostrava, aby naši žáci mohli osobně spatřit pandu červenou, která se stala součástí naší školní rodiny. Byl to den plný dobrodružství a nových objevů, který si budou naše děti jistě dlouho pamatovat.

Každá třída měla za úkol zpracovat pracovní listy o různých zvířatech, což přispělo k rozvoji znalostí o životním prostředí a ochraně přírody. Děti se zapojily s nadšením a zájmem, což bylo znát nejen při samotné návštěvě zoo, ale i při následných diskusích a prezentacích ve třídách.

V rámci oslav Dne dětí jsme se rozhodli našim žákům tento výlet darovat. Díky štědrým sponzorským darům bylo možné pokrýt vstupné do Zoo Ostrava, zatímco obec se postarala o dopravu autobusy. Tento dar nejenže poskytl našim dětem nezapomenutelný zážitek, ale také podtrhl význam spolupráce mezi školou, obcí a rodiči.

Věříme, že zážitky z tohoto projektu a návštěvy zoo budou naše děti motivovat k dalšímu zájmu o ochranu přírody a budou sloužit jako inspirace pro budoucí generace. Děkujeme všem, kteří se podíleli na realizaci tohoto projektu, a těšíme se na další společné aktivity ve prospěch našich žáků a jejich budoucnosti.