Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vlastivědně-přírodovědný výlet čtvrtých tříd

Vlastivědně-přírodovědný výlet čtvrtých třídVe čtvrtek 22. června 2023 se žáci 4.A a 4.B sešli brzy ráno na nádraží v Kunčicích pod Ondřejníkem. Těšili se na společný výlet vlakem do Chotěbuzi. Vlak si děti odhlasovaly, na rozdíl od auta nebo autobusu je pro ně takový způsob cestování vzácnost. A výběr se jim vyplatil, protože jsme měli možnost jet moderními, klimatizovanými dvoupatrovými vozy a ke spokojenosti dětí také sedět právě ve druhém patře vlaku.

Do Chotěbuzi jsme jeli se záměrem navštívit Archeopark a Rybí dům. O slovanských předcích se čtvrťáci letos učili ve vlastivědě, a tak se mohli s tématem lépe seznámit, prohlédnout si a vyzkoušet něco málo z jejich každodenního života. Nejdřív jsme si hravou formou prohlédli expozice v multikulturním výukovém centru a dozvěděli jsme se zajímavosti z historie místa, které je replikou původního opevněného hradiště. Děti ale nejvíce zaujaly aktivity v areálu hradiska jako lukostřelba, psaní písmen hlaholice na voskové destičky, vyhrabávání kostí z písku, ale také samotná prohlídka slovanských dřevo-hliněných domků s rákosovými střechami.

V Rybím domě jsme navštívili obří akvária, kde čtvrťáci nadšeně obdivovali fascinující svět vodních živočichů, z nichž někteří byli součástí našeho letošního učiva přírodovědy. K vidění ovšem nebyly jen ryby z našich řek a rybníků, ale také dětmi oblíbený axolotl, rejnok a spousta zajímavých akvarijních rybek. U Rybího domu bylo skvělé dětské hřiště s lanovkou přes celou louku a obchůdky s možností nakoupení suvenýrů, které byly pro děti velkým lákadlem.

Výlet byl časově náročný, děti vstávaly brzy ráno a domů se vracely až k večeru. Protože byl ale program rozmanitý, každý si v něm našel to své.